R3 3100 sistem 400 TL PSU tavsiyesi

Bütçe
400

Properson

Decapat

Arkadaşlar, sizden bu sistem için bir PSU önermenizi bekliyorum. Açıkçası PSU konusunda kafam çok karıştı. Bazı arkadaşlar marka tavsiye ediyorlar fakat en iyi markaların bile bazı serileri/modelleri sorunlu oluyormuş. Bazı, bilindik PSU markalarının belli modelleri için iç yapısı eski, korumaları eksik falan denilmiş. Konuya hakim olmayan biri olarak PSU meselesi neredeyse içinden çıkılamaz bir hâl aldı benim için. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan ricam Max 400 TL, sistemime uygun, kaliteli bir PSU tavsiyesi. Ama lütfen 20 TL bile olsa bütçemin üstüne çıkmasın. Ha 20-30 TL ile çok büyük fark sağlayacak bir model varsa olabilir. Şimdiden teşekkürler herkese.

Arkadaşlar, sizden bu sistem için bir PSU önermenizi bekliyorum. Açıkçası PSU konusunda kafam çok karıştı. Bazı arkadaşlar marka tavsiye ediyorlar fakat en iyi markaların bile bazı serileri/modelleri sorunlu oluyormuş. Bazı, bilindik PSU markalarının belli modelleri için iç yapısı eski, korumaları eksik falan denilmiş. Konuya hakim olmayan biri olarak PSU meselesi neredeyse içinden çıkılamaz bir hâl aldı benim için. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan ricam Max 400 TL, sistemime uygun, kaliteli bir PSU tavsiyesi. Ama lütfen 20 TL bile olsa bütçemin üstüne çıkmasın. Ha 20-30 TL ile çok büyük fark sağlayacak bir model varsa olabilir. Şimdiden teşekkürler herkese.
Hocam toplam sistem için bütçeniz nedir? Daha iyisini toplayabilirim.

87TL artarsa bütçe:
Artmaz ise:

Önerim XPG Pylon almanız daha ileriye dönük bir güç kaynağı. Ayrıca o ekran kartı yerine bunu tercih edin çok daha performanslı:

Hocam toplam sistem için bütçeniz nedir? Daha iyisini toplayabilirim.
İşlemci+ ekran kartı için Max 3200tl. Kasa ve anakartı aldım. Bu ay PSU+ işlemci+ ram, önümüzdeki ayda ekran kartı alıcam.
87TL artarsa bütçe:
Artmaz ise:

Önerim XPG Pylon almanız daha ileriye dönük bir güç kaynağı. Ayrıca o ekran kartı yerine bunu tercih edin çok daha performanslı:
Fiyatından ötürü, sanırım fsp olanı alırım.

Aslında ben de başta rx5500xt düşünüyordum ama arkadaşlar AMD ekran kartı alma ısınır dediler diye fikrimi değiştirmiştim.

İşlemci+ ekran kartı için Max 3200TL. Kasa ve anakartı aldım. Bu ay PSU+ işlemci+ RAM, önümüzdeki ayda ekran kartı alacağım.

Fiyatından ötürü, sanırım FSP olanı alırım.

Aslında ben de başta RX 5500 XT düşünüyordum ama arkadaşlar AMD ekran kartı alma ısınır dediler diye fikrimi değiştirmiştim.

AMD kart ısınır diye bir şey yok. 5500XT 1650'den %33 kadar daha performanslı.

Yeni konular

Geri
Yukarı