R3 3100 sistem arada sırada donuyor

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
RAM
Adata 16GB 2400Mhz Cl16
SSD veya HDD modeli
Adata Su650 240GB
Ekran kartı
AMD RX570 ITX
Anakart
GIGABYTE B450M-S2H
İşlemci
R3 3100
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde bayağı bir süredir şöyle bir sorun var nedense ilgilenmedim şimdi ise gıcık oluyorum. Bilgisayar gün içinde belki 1 veya 2 kere kendi kendine 5 saniyeliğine donuyor ama tamamen değil mouse giderken bayağı donarak gidiyor sesler takılıyor ama 5 saniye sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor sistem sonrasından gelen bir yavaşlama vs yok sistem bilgilerimi aşağı yazıyorum. Teşekkürler iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,5 KB · Görüntüleme: 21
Sağlık gayet stabil,onda bir problem yok düşüncemce sürücüde.
O zaman acaba neyden dolayı öyle bir kasma meydana geliyor ki ?

Sağlık gayet stabil,onda bir problem yok düşüncemce sürücüde.

Bütün sürücüler eksiksiz yüklendi mi? Aklıma başka birşey gelmiyor.
Evet her zaman her şeyim tam oluyor. Hatta şu son 3-4 ayda oyun bile yüklemedim yani sistemi zorlayacak hiç bir şey de yapmıyorum.

O zaman acaba neyden dolayı öyle bir kasma meydana geliyor ki ?

Evet her zaman her şeyim tam oluyor. Hatta şu son 3-4 ayda oyun bile yüklemedim yani sistemi zorlayacak hiç bir şey de yapmıyorum.
Cevaplarım tükendi açıkçası.Başlangıçta açılan bazı uygulamalar etkiliyor/tetikliyor olabilir.Başka birşey aklıma gelmiyor 😕.

Cevaplarım tükendi açıkçası.Başlangıçta açılan bazı uygulamalar etkiliyor/tetikliyor olabilir.Başka birşey aklıma gelmiyor 😕.
Emin olun sistem de ki her şeyi düzenliyorum. Sistemim zaten fena değil. Yani aklınıza ne gelirse yapıyorum ama şu donma sorununu çözemedim bazen de pc açılırken ekran kartı kendi kendine çalışıyor yüksek derece de anlam veremiyorum.

Emin olun sistem de ki her şeyi düzenliyorum. Sistemim zaten fena değil. Yani aklınıza ne gelirse yapıyorum ama şu donma sorununu çözemedim bazen de pc açılırken ekran kartı kendi kendine çalışıyor yüksek derece de anlam veremiyorum.
Derece olarak bilmiyorum ama fan hızı normaldir.Açılırken yüksek hızda döner, kapanırken de öyle kapanıyor diye biliyorum en azından dizüstü cihazlarda öyle.Ama masaüstü bilgisayarlarda yüksek hızda çalışır ilk açılışta fanlar.Bu doğaldır.

Yeni konular

Geri
Yukarı