R3 3100 sistem bir anda kapanıyor

imthealpha

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam, bilgisayarım bazen kendi kendine kapanıyor. Herhangi bir hata vermiyor, direkt siyah ekran olup reset atıyor. Bazen video izlerken, bazen oyun oynarken bu durum gerçekleşiyor zamanı hiç belli olmuyor. Mesela LoL oynarken nadir bir şekilde yaparken, bazı oyunlarda kesinlikle yapıyor. Ama hiç yapmadığı zamanlarda oluyor. Isı değelerini kontrol ettim ve yükteyken bile 70-80C aralığında ilerliyor. Sürücülerim güncel o konuda herhangi bir sorun yok. Sorun ekran kartından kaynaklı olabilir diye servise gönderdim fakat bana bir sıkıntı olmadığını söylediler. Bu konuda herhangi bir fikri veya çözümü olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler.

• İşlemci: Ryzen 3 3100.
  • RAM: 8 GB Corsair 3200mhz*2
  • Ekran kartı: Gigabyte RX 5600 XT.
  • Anakart: Gigabyte A520M S2H.

Herkese selam, bilgisayarım bazen kendi kendine kapanıyor. Herhangi bir hata vermiyor, direkt siyah ekran olup reset atıyor. Bazen video izlerken, bazen oyun oynarken bu durum gerçekleşiyor zamanı hiç belli olmuyor. Mesela LoL oynarken nadir bir şekilde yaparken, bazı oyunlarda kesinlikle yapıyor. Ama hiç yapmadığı zamanlarda oluyor. Isı değelerini kontrol ettim ve yükteyken bile 70-80C aralığında ilerliyor. Sürücülerim güncel o konuda herhangi bir sorun yok. Sorun ekran kartından kaynaklı olabilir diye servise gönderdim fakat bana bir sıkıntı olmadığını söylediler. Bu konuda herhangi bir fikri veya çözümü olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler.

• İşlemci: Ryzen 3 3100.
  • RAM: 8 GB Corsair 3200mhz*2
  • Ekran kartı: Gigabyte RX 5600 XT.
  • Anakart: Gigabyte A520M S2H.

Bende de aynı işlemci var herkes ısınma sorunu olmayan işlemci diyor ama ben bu lanet işlemciyi soğutamıyorum. Undervolt yaptım hâlâ Valorant oynarken 75 derece.

Sizin yine normalmiş. Sorun bende ama nerede. Soğusun diye Snowman T6 Ultra aldım çok ovduler güçlü işlemcileri bile soğutuyor dediler benim işlemciyi soğutmuyor delirecegim.
Sorun kasanla ilgili olabilir mi acaba? yeteri kadar hava almıyor, fanların yönleri ters vs. gibi problemler yaşamadığına emin misin? bana sorarsan yukarıdaki valorantta 75 derece durumun için söylüyorum aşırı fazla bir sıcaklık değil.

Sizin yine normalmiş. Sorun bende ama nerede. Soğusun diye Snowman T6 Ultra aldım çok ovduler güçlü işlemcileri bile soğutuyor dediler benim işlemciyi soğutmuyor delirecegim.

Bu modellerle bu sorunu yaşaman hiç normal değil. Bilgin olsun.
@imthealpha DDU ile silip WHQL onaylı ekran kartı sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı