R3 3100 sistem bir anda kasıyor

Zanen

Centipat
Daha fazla  
Sistemimi 3 yıldır sorunsuz olarak kullanıyorum. Fakat son 4 5 gündür bilgisayarı kullanmaya başladıktan 30 40 dk sonra drop girmeye başlıyor. Mouse işaretçisine dahil drop giriyor YouTube videolarına vs. bu drop girme süresi değişiyor, sınav öğrencisi olduğum için fazlada kullanmıyorum ve ilgilenemiyorum bu yüzden kasa tozlu, ayrıca bazen yeniden başlat dediğimde kapanmıyor güç tuşuyla kapatmak zorunda kalıyorum Windows'un dönen noktaları da gözükmüyor. Windows 10 kullanıyorum flashımı kaybettiğim için ayarladan driverları sıfırladım fakat işe yaramadı, Windows güncel.

R3 3100, INNO3D 1650 Super, 16 GB DDR4 RAM, BIOSTAR B450M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimi 3 yıldır sorunsuz olarak kullanıyorum. Fakat son 4 5 gündür bilgisayarı kullanmaya başladıktan 30 40 dk sonra drop girmeye başlıyor. Mouse işaretçisine dahil drop giriyor YouTube videolarına vs. bu drop girme süresi değişiyor, sınav öğrencisi olduğum için fazlada kullanmıyorum ve ilgilenemiyorum bu yüzden kasa tozlu, ayrıca bazen yeniden başlat dediğimde kapanmıyor güç tuşuyla kapatmak zorunda kalıyorum Windows'un dönen noktaları da gözükmüyor. Windows 10 kullanıyorum flashımı kaybettiğim için ayarladan driverları sıfırladım fakat işe yaramadı, Windows güncel.

R3 3100, INNO3D 1650 Super, 16 GB DDR4 RAM, BIOSTAR B450M.
Ekran kartı driverlariniz güncel mi?

Verdiğiniz bilgilerden bir şey anlamamızın imkanı yok çünkü kısıtlı fakat Windows sıkıntılı gibi. Format deneyin isterseniz.

Windows'un kurulu olduğu disk hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
Marka, model, kullanım süresi, toplam okuma yazma boyutları, sağlığı, sıcaklığı gibi. Crystal disk infodan bakabilirsiniz. Ek olarak Crystal disk mark'tan da okuma yazma hızlarına bakarsanız iyi olur.

Verdiğiniz bilgilerden bir şey anlamamızın imkanı yok çünkü kısıtlı fakat Windows sıkıntılı gibi. Format deneyin isterseniz.
Elimde flash bellek olmadığı için sadece driverler'ı sıfırlayabildim. Neden olduğunu bende anlayamadığım için bilgi veremiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı