R3 3100 sistem ekran kartı önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CerrahpaşaLı

Decapat
Daha fazla  
Herkese hayırlı günler. Bilgisayar toplama konusunda bayağı amatörüm, ilk bilgisayarımı alacağım nasipse. Bütçeye uygun bir şekilde forumlardan ve videolardan öğrendiğim kadarıyla birkaç şey topladım ama ekran kartını seçemedim. Yazacağım sisteme hangi ekran kartını önerirsiniz? Teşekkür ederim.
  • İşlemci: Ryzen 3 3100 3.6GHz 18MB
  • Anakart: ASUS Prime A520M 4800
  • RAM: Team Elite 16 GB X 1
  • HDD: Toshiba 1 TB
  • SSD: James Donkey 240 GB
  • Power: Hiper 600W

Bilgisayarı aldınız mı?
Ekran kartı olarak 1650S, 1660/ Ti önerebilirim.
SSD, Tek modül RAM ve A520 anakart biraz kötü olmuş.

Herkese hayırlı günler. Bilgisayar toplama konusunda bayağı amatörüm, ilk bilgisayarımı alacağım nasipse. Bütçeye uygun bir şekilde forumlardan ve videolardan öğrendiğim kadarıyla birkaç şey topladım ama ekran kartını seçemedim. Yazacağım sisteme hangi ekran kartını önerirsiniz? Teşekkür ederim.
  • İşlemci: Ryzen 3 3100 3.6GHz 18MB
  • Anakart: ASUS Prime A520M 4800
  • HDD: Toshiba 1 TB
  • SSD: James Donkey 240 GB
  • Power: Hiper 600W

Öncelikle merhaba. Bütçeniz varsa ve henüz satın almadıysanız PSU'yu Corsair'in herhangi bir 80+ PSU'su ile değiştirmenizi ve RAM'inizi Dual Channel (8x2) yapmanızı öneririm. Ekran kartı olarak ise 2.elden RX 570 önerebilirim. Ekran kartlarının sıfırı şu an çok pahalı. RX 570'i imzamda göründüğü üzere ben de geçici olarak kullanıyorum ve memnunum. Ancak 2.elden ektan kartı alırken dikkatli olmalısınız. Kartın bozuk ve miningde kullanılmış olma ihtimali var. Gereken testleri yapıp alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İşlemci: Ryzen 3 3100 3.6GHz 18MB.
  • Anakart: ASUS Prime A520M 4800.
  • HDD: Toshiba 1 TB.
  • SSD: James Donkey 240 GB.
  • Power: Hiper 600W.

Hocam A520M anakart yerine B450 anakart daha iyi olur.

AMD işlemcilerde Dual RAM kullanımı FPS çok arttırıyor 8x2 RAM kullanmanız daha iyi olur.

SSD kronik sorunlu diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Ekran kartı olarak da 1650S 1660 1660 Ti 1660S 2060.

Güzel bir sistem olmamış. Anakart, SSD seçimleri kötü, RAM'in tek kanal olması kötü, PSU Allah'a emanet. İlk olarak onları değiştirmenizi öneririm. Ekran kartı olarak da RX 5500XT ve GTX 1660 önerebilirim.

Hocam sistem bileşenleri pek de güzel değil. İsterseniz bir bütçe belirtip öneri konusu açabilirsiniz. İşlemci AMD olsun diye belirtebilirsiniz.

Bilgisayarı aldınız mı?
Ekran kartı olarak 1650S, 1660/ Ti önerebilirim.
SSD, Tek modül RAM ve A520 anakart biraz kötü olmuş.
Güzel bir sistem olmamış. Anakart, SSD seçimleri kötü, RAM'in tek kanal olması kötü, PSU Allah'a emanet. İlk olarak onları değiştirmenizi öneririm. Ekran kartı olarak da RX 5500XT ve GTX 1660 önerebilirim.
Değiştirme imkanım var henüz sipariş vermedim Anakart 730 , SDD 260 , POWER 400 TL bu fiyatlara yakın önerebileceğiniz ürün var mıdır?
Hocam sistem bileşenleri pek de güzel değil. İsterseniz bir bütçe belirtip öneri konusu açabilirsiniz. İşlemci AMD olsun diye belirtebilirsiniz.
Siteyi ilk kez kullanıyorum, başkalarına yanıt vermiş olabilirim kusura bakmayın. Bu postu silip öyle bir post açsam daha mı yararlı olur?

@CerrahpaşaLı Anakart:
SSD:
M.2:
SATA:
PSU:

Hocam A520M anakart yerine B450 anakart daha iyi olur.

AMD işlemcilerde Dual RAM kullanımı FPS çok arttırıyor 8x2 RAM kullanmanız daha iyi olur.

SSD kronik sorunlu diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Ekran kartı olarak da 1650S 1660 1660 Ti 1660S 2060.
Ben yeni konu açayım, bütçe olarak sunayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı