R3 3100 sisteme ekran kartı önerisi

İkinci el i7-7700K bakabilirsin.

i7 7700K ne alaka arkadaşım? Neden saçma sapan tavsiyeler veriyorsunuz? Neden güncel soket varken gidip yıllar öncesinin ölü soketini alsın adam? Neden böyle saçma sapan bir şey yapsın? Anlamsız anlamsız tavsiyeler vermeyin.

R7 1700 ne ya? Sen hangi yılda yaşıyorsun? Neden eski nesil işlemcileri tavsiye edip duruyorsun? Bu nasıl bir kafa?

Eki Görüntüle 1939134

İleride yükseltme yapma hedefi yoksa 2060'a o kadar fazla para vermesine gerek yok, zaten darboğazdan dolayı potansiyelini kullanamayacak. Şu an da takabileceği en iyi kartlardan birini takmış zaten, öncelik işlemci olmalı.

Hocam dedikleriniz doğruda şimdi arkadaş RX 6500 alsa problem olmaz herhalde (işlemciye OC yaparsa)

i7 7700K ne alaka arkadaşım? Neden saçma sapan tavsiyeler veriyorsunuz? Neden güncel soket varken gidip yıllar öncesinin ölü soketini alsın adam? Neden böyle saçma sapan bir şey yapsın? Anlamsız anlamsız tavsiyeler vermeyin.

R7 1700 ne ya? Sen hangi yılda yaşıyorsun? Neden eski nesil işlemcileri tavsiye edip duruyorsun? Bu nasıl bir kafa?

Hocam ben bütçe için konuştum sadece R5 3600 vs en kötü R5500 derdim ama bütçe odaklı yazdım?

Hocam dedikleriniz doğru da şimdi arkadaş RX 6500 alsa problem olmaz herhalde. (işlemciye OC yaparsa)
Adamın elinde zaten RX 580 var. RX 6500 XT alsa ne değişecek hayatında? Performans olarak denk kartlar sayılır. Para harcadığına değmeyecek.

RTX 2060 tavsiye edildi, evet darboğaz yapar ama işlemci değiştirene kadar kullanır mesela. Aşırı seviyede darboğaz olmaz. 6500 XT almasının hiçbir anlamı yok. Tofaş alıp geri Tofaş aldıktan sonra ne anladım bu işten?

Hocam ben bütçe için konuştum sadece R5 3600 vs en kötü R5 5500 derdim ama bütçe odaklı yazdım?
Bütçe ile alakası yok yazdıklarının. AM4 soketi bırak, git 7700K al demişsin adama. 7700K alsa gidip anakart da değiştirmek zorunda kalacak. Daha pahalıya patlayacak. Üstelik gidip saçma sapan 6 yıllık işlemci alacak. Sizce mantıklı mı bu? Onu geçtim, R7 1700 almasının da hiçbir mantığı yok. Ryzen 1000 serisi kötü. Gidip daha iyi Ryzen işlemci alır paşa paşa kullanır. En ekonomiği de bu olur üstüne.

Adamın elinde zaten RX 580 var. RX 6500 XT alsa ne değişecek hayatında? Performans olarak denk kartlar sayılır. Para harcadığına değmeyecek.

RTX 2060 tavsiye edildi, evet darboğaz yapar ama işlemci değiştirene kadar kullanır mesela. Aşırı seviyede darboğaz olmaz. 6500 XT almasının hiçbir anlamı yok. Tofaş alıp geri Tofaş aldıktan sonra ne anladım bu işten?

Bütçe ile alakası yok yazdıklarının. AM4 soketi bırak, git 7700k al demişsin adama. 7700k alsa gidip anakart da değiştirmek zorunda kalacak. Daha pahalıya patlayacak. Üstelik gidip saçma sapan 6 yıllık işlemci alacak. Sizce mantıklı mı bu? Onu geçtim, R7 1700 almasının da hiçbir mantığı yok. Ryzen 1000 serisi kötü. Gidip daha iyi Ryzen işlemci alır paşa paşa kullanır. En ekonomiği de bu olur üstüne.

AMD mobo için yazdım zaten alta ayrıca bütçe dedim o zaman gitsin 5600 alıp 6750XT kullansın Allah'ım ya.

@reckinc Yazdığın mesajda ''bütçe'' adına bir kelime yok. i7 7700K veya 9400F bak yazmışsın, bir alt mesajda R7 1700 al yazmışsın. Hiçbir yerde bütçe falan yazmıyor.

Bütçe bütçe deyip duruyorsun. Sence ikinci elden i7 7700K veya 9400F + anakart alsa mı daha ucuza gelir yoksa sıfır veya ikinci el olarak R5 5500/R5 5600 işlemci alsa mı ucuza gelir?

Bana güncel olarak çok daha iyi işlemciler takabileceği AM4 soketi bırakıp ölü platform Intel işlemcileri alması için bir sebep söyler misin? Bütçe deme, bütçe dostu falan değil. Daha pahalıya geliyor.

@reckinc yazdığın mesajda "bütçe" adına bir kelime yok. i7 7700K veya 9400F bak yazmışsın, bir alt mesajda R7 1700 al yazmışsın. Hiçbir yerde bütçe falan yazmıyor.

Bütçe bütçe deyip duruyorsun. Sence ikinci elden i7 7700K veya 9400F + anakart alsa mı daha ucuza gelir yoksa sıfır veya ikinci el olarak R5 5500/R5 5600 işlemci alsa mı ucuza gelir?

Bana güncel olarak çok daha iyi işlemciler takabileceği AM4 soketi bırakıp ölü platform Intel işlemcileri alması için bir sebep söyler misin? Bütçe deme, bütçe dostu falan değil. Daha pahalıya geliyor.

800-750 civari geliyor i7 için RX580 olduğu için öyle yazdım zaten R5500 veya 5600 alsın dedim. O sefer GPU değişecek yani daha pahalı veya R5 3600 alıp kenarda biriktirmesi için öyle yazdım siz anlamadınız. Karışık oldu ama şimdilik alıp cebe koysun ki sonra değişir diye

800-750 civari geliyor i7.
750-800 liraya i7 7700K mı varmış?

O sefer GPU değişecek yani daha pahalı.
Ne alakası var dostum? Ekran kartı zaten her türlü değişir. Biz işlemciler üzerinden fiyat karşılaştırması yapıyoruz.

Konu sahibinin yapabileceği en mantıklı iş Ryzen 5000 serisi bir işlemci alıp çok daha iyi ekran kartı takmak. Olmadı gidip 1660 Super, RTX 2060 gibi kartları takar idare ettirir.

i7 7700K, i5 9400F falan tamamen parasını çöpe atacağı tavsiyeler oluyor.

750-800 liraya i7 7700K mı varmış?

Ne alakası var dostum? Ekran kartı zaten her türlü değişir. Biz işlemciler üzerinden fiyat karşılaştırması yapıyoruz.

Konu sahibinin yapabileceği en mantıklı iş Ryzen 5000 serisi bir işlemci alıp çok daha iyi ekran kartı takmak. Olmadı gidip 1660 Super, RTX 2060 gibi kartları takar idare ettirir.

i7 7700K, i5 9400F falan tamamen parasını çöpe atacağı tavsiyeler oluyor.

Tamam zaten ben 700-1200 civarı bulabileceği mobo dahil işlemci yazdım ki RX 580 var darboğaz olmasın diye sonra bütçe toplayıp değişir yanı sıra yedek parçaya da sahip olur bence yeterli iyi günler

Geri
Yukarı