R3 3100 sistem GTA 5 düşük GPU kullanımı

Morty Smth

Centipat
Daha fazla  
GTA 5 oyununda Advanced grafikler kapalı MSAA 2X ve reflection MSAA 8X Ultra ayarlarda ekran kartı 40-50 kullanılıyor. Windows güncel tüm driverlar güncel güç yönetimi yüksek performansta oyunda ortalama 50 FPS alıyorum ve akıcı değil bu kadar para verip sistem topluyoruz gün sonunda arkaya yaslanıp GTA 5 oynamak istediğimizde 50 FPS alıyoruz. Sıcaklık değerleri gayet düşük PSU yeterli sorunun nedenini çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI GTX 1650 Super Ventus XS.
Ryzen 3 3100.
Corsair 3000MHz 8 GB RAM (XMP açık)
Gigabyte B450M S2H.
FSP 60AHBC 500W PSU.

MSAA 2X.
Reflection MSAA 8X.
Grafikler olabilecek en yüksek.
Advanced grafikler kapalı.
Çözünürlük 1440X900 (monitör eski biraz HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Grand Theft Auto V Screenshot 2020.10.02 - 20.49.02.86.png
    Grand Theft Auto V Screenshot 2020.10.02 - 20.49.02.86.png
    571,4 KB · Görüntüleme: 41
İşlemci düşük çözünürlükten dolayı zorlanıyor olabilir. Tek çekirdek performansı yetmeyince de darboğaz olabilir bu arada, "%100 kullanılmıyor ki, darboğaz yok" demeyin.

DSR ile sanal olarak 1080p veya daha yüksek bir çözünürlüğe ayarlayın, bakalım nasıl olacak.

GTA 5 oyununda Advanced grafikler kapalı MSAA 2X ve reflection MSAA 8X Ultra ayarlarda ekran kartı 40-50 kullanılıyor. Windows güncel tüm driverlar güncel güç yönetimi yüksek performansta oyunda ortalama 50 FPS alıyorum ve akıcı değil bu kadar para verip sistem topluyoruz gün sonunda arkaya yaslanıp GTA 5 oynamak istediğimizde 50 FPS alıyoruz. Sıcaklık değerleri gayet düşük PSU yeterli sorunun nedenini çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ryzen 3 3100.
Gigabyte B450M S2H.
FSP 60AHBC 500W PSU.

MSAA 2X.
Reflection MSAA 8X.
Çözünürlük 1440X900 (monitör eski biraz HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.

RAM al kardeşim benim de GPU kullanımım düşüktü Dual Channel yaptım sorun ortadan kalktı.

RAM al kardeşim benim de GPU kullanımım düşüktü Dual Channel yaptım sorun ortadan kalktı.

Benim dediğimle bunun arasında fark yok takılma oluğu sürece ekran kartı tam performans alamaz hiçbir şekilde.

Benim dediğimle bunun arasında fark yok takılma oluğu sürece ekran kartı tam performans alamaz hiçbir şekilde.
Hayır düşürmez. Sadece yüksek RAM isteyen oyunlarda anlık veya sürekli olarak takılma yaşarsın. Bu durumda takılmanın yaşandığı esnasında ekran kartı kullanımı düşer.

Ryzen 3 3100.
Gigabyte B450M S2H.
FSP 60AHBC 500W PSU.

MSAA 2X.
Reflection MSAA 8X.
Vsync'i kapattınız mı?

Son düzenleme:
İşlemci düşük çözünürlükten dolayı zorlanıyor olabilir. Tek çekirdek performansı yetmeyince de darboğaz olabilir bu arada, "%100 kullanılmıyor ki, darboğaz yok" demeyin.

DSR ile sanal olarak 1080P veya daha yüksek bir çözünürlüğe ayarlayın, bakalım nasıl olacak.

DSR açtığım zaman monitör mode not supported diyor. Şimdi TV'ye bağlıcam veya yarın arkadaşımdan 1080P monitör ödünç alacağım. RAM konusuna gelince bir yerde 3000MHz DDR4 RAM bulup onunda denemesini yapmayı düşünüyorum.

V-Sync'i kapattınız mı?

Ryzen 3 3100.
Gigabyte B450M S2H.
FSP 60AHBC 500W PSU.

MSAA 2X.
Reflection MSAA 8X.

1920X1080P neden olmayamıyorsun sorunu bu da yaratabiliyor.

Geri
Yukarı