R3 3100 sistem oyunlarda donuyor

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Öncelikle sistemim şu:
CPU: Ryzen 3 3100
GPU: ROG STRIX GTX 1660 Ti OC
RAM: HyperX Fury RGB 3200MHz CL16 8 GB RAM
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Depolama: 240GB Kingston A400 SSD / 500GB Toshiba 2.5 HDD

Yaklaşık birkaç hafta önce sebepsiz yere oyunlarıma çok fazla drop girmeye başladı. Herhangi bir RAM, işlemci, ekran kartı değişimi veya frekanslarında bir oynama yapmadım. RAM'den dolayı diyeceğim fakat önceden aynı RAM ile drop girmiyordu. Özellikle Rocket League'de ilk maç başladığında 10 15 saniye oynanamayacak durumda oluyor. Fortnite'da da otobüsten atladığımda ilk başlarda çok drop giriyor. Sizce problem neden kaynaklanıyor olabilir? Ekte verdiğim görseli Rocket League oynarken çektim, bana biraz anormal geldi fakat sizin görüşleriniz nedir?

GörevYöneticisi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
8GB RAM yetmediği için. RAM darboğazı yaşıyorsunuz. Sistem kendini kıstılıyor. O RAM'de yetmiyor.
Hocam fakat önceden hiç böyle sıkıntılar yaşamıyordum birden oldu sizde diyorsunuz normal değil %94 te olması. BF5 gibi bir oyun oynamıyorum sonuçta Rocket League gibi yıllardır rahatlıkla oynadığım bir oyun oynuyorum.

Hocam fakat önceden hiç böyle sıkıntılar yaşamıyordum birden oldu sizde diyorsunuz normal değil %94'te olması. BF5 gibi bir oyun oynamıyorum sonuçta Rocket League gibi yıllardır rahatlıkla oynadığım bir oyun oynuyorum.

Hocam, Arkada kullanılan uygulamalar da RAM harcıyor. Eğer çok fazla uygulama yüklüyse hepsi arakda birden açıksa bundan kaynaklanıyor olabilir. Olay bariz şekilde RAM'den kaynaklı.

Hocam ekte de verdim sistem boşta sayılır, fakat ram kullanımı %58 59 larda. Virüs olabilirmi arkada çok bir şey kullanmıyorum. Fakat Kaspersky da tarama yaptığımda da bir şey çıkmıyor. Ram al diyen arkadaşlar para kolay kazanılmıyor yazılımsal bir şey varmı onu sordum

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-25_023333.png
    resim_2021-04-25_023333.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 26
Hocam ekte de verdim sistem boşta sayılır, fakat RAM kullanımı %58 59'larda. Virüs olabilir mi arkada çok bir şey kullanmıyorum. Fakat Kaspersky da tarama yaptığımda da bir şey çıkmıyor. RAM al diyen arkadaşlar para kolay kazanılmıyor yazılımsal bir şey var mı onu sordum.

Dişini sık birkaç ay para biriktir al yani yapacak bir şey yok günümüzdeki oyunların birçoğuna 8 GB RAM yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı