R3 3100 sistem yükte 80 derece oluyor

ÇeleRkez

Hectopat
Arkadaşlar sistemi 8 ay önce falan toplamıştım eski PC'nin arka panel fanını kullanıyordum sadece. Isı değerlerim normalde ortalama sadece ek 1 fan ile CPU(R3 3100) boşta 45-50 yükte Max 80 GPU(RX 580 8 GB) boşta 50 yükte Max 85 idi. Bende rahatsız oldum bu durumdan ve görseldeki fandan aldım. (kasam eski tip kasa olduğundan fan yerleri kısıtlı olduğu için 1 tane aldım)

1625230609247.png

Bunu kasadan havayı dışarıya verecek şekilde arka panele taktım. Eski fanımı da içeriye hava verecek şekilde monitöre doğru bakan panele taktım. Aklımdaki şey eski fandan hava alıp işlemci sıcaklığıyla beraber yeni fan ile dışarıya atmaktı. Fakat işlemci sıcaklığına hiç dokunmadı aksine ekran kartım 10 derece aşağıya indi. Fakat benim amacım işlemci sıcaklığını indirmek idi? Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar sistemi 8 ay önce falan toplamıştım eski PC'nin arka panel fanını kullanıyordum sadece. Isı değerlerim normalde ortalama sadece ek 1 fan ile CPU(R3 3100) boşta 45-50 yükte Max 80 GPU(RX 580 8 GB) boşta 50 yükte Max 85 idi. Bende rahatsız oldum bu durumdan ve görseldeki fandan aldım. (kasam eski tip kasa olduğundan fan yerleri kısıtlı olduğu için 1 tane aldım)

Eki Görüntüle 1093667

Bunu kasadan havayı dışarıya verecek şekilde arka panele taktım. Eski fanımı da içeriye hava verecek şekilde monitöre doğru bakan panele taktım. Aklımdaki şey eski fandan hava alıp işlemci sıcaklığıyla beraber yeni fan ile dışarıya atmaktı. Fakat işlemci sıcaklığına hiç dokunmadı aksine ekran kartım 10 derece aşağıya indi. Fakat benim amacım işlemci sıcaklığını indirmek idi? Ne yapmalıyım?

İşlemci sıcaklığını indirmek istiyorsanız güçlü bir işlemci fanı al

Doğrudan işlemcinizi etkilemesi için işlemci soğutucusu ve kaliteli bir termal macun almalısınız sadece sirkülasyonu iyileştirmiş oldunuz yaptığınız uygulama ile.

Ryzen Master'de işlemci sıçaklığı 45 50 gösteriyor Afterburner'de 60 civarı hangisi daha stabile acaba hangisine güvenmeliyim?

Afterburner doğru hocam diğer programı bilmediğimden yorum yapamam.

20210702180258_1.jpg

20210702180403_1.jpg

Arkadaşlar garip bir şekilde Afterburner'de boşta iken 50 60 hatta 65e bile çıkıyorken, yükte yarım saat boyunca 75'i geçmedi. PUBG işlemci yoran bir oyun diye biliyorum. Sanırım şimdilik çok korkmam gereken bir şey yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı