R3 3100 sistemi R7 5800x3D'ye Yükseltme

Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Merhaba, işlemcimi Ryzen 7 5800x3D'ye yükseltmek istiyorum şu an kullandığım sistem aşağıdaki şekilde;
  • Ryzen 3 3100.
  • Sapphire RX 580 4 GB.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Kingston 16 GB RAM 2133 MHz.
  • Zalman Z3 Plus kasa.
  • Corsair VS650 PSU.
Sistemimi yavaş yavaş yükseltmeyi planlıyorum. İlk aşamada işlemci ve gerekir ise anakart değişimi. İkinci aşamada sıvı soğutma, RAM ve kasa değişimi. Üçüncü aşamada ise ekran kartı değişimi yapmayı planlıyorum. Genel olarak hangi parçaları değiştirmeliyim yardımcı olursanız sevinirim. :)
Ekstra önerileriniz var ise onlara da açığım :)

Aynen hocam RAM'leri değiştireceğim. Ekstra olarak sence bu R7 5800x3D alayım mı yoksa yeni 7000 serisi 3D modellerini mi beklemek daha mantıklı olur? Ya da senin önerin nedir bunların haricinde?

Aslında şu an ekran kartı konusunda henüz aklımda bir şey yok desem yalan olmaz en erken 6 ay sonra alabilirim ekran kartını malum Türkiye şartları :D. İşlemci, RAM ve gerekirse anakartı değiştirip kısa bir süre biraz idare etmek istiyorum desem yalan olmaz. 6 ay sonra piyasanın durumuna göre iyi bir şeyler almak istiyorum.

5800x3D'de soğutucu çıkmıyor sıvı soğutucu olarak önerileriniz var mı ?

Aslında şu an ekran kartı konusunda henüz aklımda bir şey yok desem yalan olmaz en erken 6 ay sonra alabilirim ekran kartını malum Türkiye şartları :D. İşlemci, RAM ve gerekirse anakartı değiştirip kısa bir süre biraz idare etmek istiyorum desem yalan olmaz. 6 ay sonra piyasanın durumuna göre iyi bir şeyler almak istiyorum.

5800x3D'de soğutucu çıkmıyor sıvı soğutucu olarak önerileriniz var mı ?

Merhaba, Ryzen 7 5800x3D'yi satın aldım. Bendeki anakart B450M S2H yeterli olacağını sanmıyorum o yüzden güzel bir F/P anakart önerebilir misiniz?
Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı