R3 3100 ve GTX 1650S sisteme yükseltme önerisi

fırat tomar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle hepinize iyi sosyaller dilerim, başlıkta da belirttiğim gibi mevcut olan sistemime güncelleme yapmak istiyorum. Şu anlik sistemimi aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Mevcut sistemime ekran kartı ve işlemci takviyesi yapmayı düşünüyorum. Parça olarak RTX 3060 Ti'ya da RTX 3060 ve işlemci olarak Ryzen 5 5500 ya da 5600 düşünüyorum.

Sizce fiyatlar düşer mi yoksa mevcut ekonomik nedenlerden dolayı artış olur mu?

Mevcut sistemim.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill 3200 MHz 2x8 RAM.
MSI Ventus GTX 1650 Super.
Ryzen 3 3100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, öncelikle hepinize iyi sosyaller dilerim, başlıkta da belirttiğim gibi mevcut olan sistemime güncelleme yapmak istiyorum. Şu anlik sistemimi aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Mevcut sistemime ekran kartı ve işlemci takviyesi yapmayı düşünüyorum. Parça olarak RTX 3060 Ti'ya da RTX 3060 ve işlemci olarak Ryzen 5 5500 ya da 5600 düşünüyorum.

Mevcut sistemim.
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 3 3100.
Bütçeniz ne kadar?
Fiyatlarda ne gibi dalgalanmalar olur tam olarak bilemeyiz fakat bu ekonomide beklemek kumar.
Elinizde bütçe var ise almanızı tavsiye ederim fiyatlar daha da artmadan.

Mevcut sistemim.
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 3 3100.

İşlemciyi Ryzen 5600 yapabilirsin ama anakartı en son BIOS güncellemesini yüklemeden eski işlemcini elden çıkartma yoksa Ryzen 5000 serisi işlemcileri anakartın çalıştırmaz.

Ekran kartını satıp üstüne para ekleyip RX 6700 XT modelini alabilirsin tabi kasan ve güç kayağın uygunsa.

Eğer elindeki SSD 500 GB'dan az ise onu yükseltip 1 TB yapabilirsin ya da yanına ek bir SSD alabilirsin.

PSU büyük ihtimal yetmez onun için :
Mevcut kasanızın soğutması yetersiz kalırsa soğutucu olarak bunları öneririm :
Veya,

İşlemciyi Ryzen 5600 yapabilirsin ama anakartı en son BIOS güncellemesini yüklemeden eski işlemcini elden çıkartma yoksa Ryzen 5000 serisi işlemcileri anakartın çalıştırmaz.

Ekran kartını satıp üstüne para ekleyip RX 6700 XT modelini alabilirsin tabi kasan ve güç kayağın uygunsa.

Eğer elindeki SSD 500 GB'dan az ise onu yükseltip 1 TB yapabilirsin ya da yanına ek bir SSD alabilirsin.
Oneri ve yorumlariniz icin çok teşekkür ederim sistemimde 750 w güç kaynağı var 1 tb hdd ve 500 gb ssd mevcut. Tavsiye etmiş olduğunuz ekran kartıyla 3060 arasında çok bir fark var mı performans olarak

PSU büyük ihtimal yetmez onun için :
Mevcut kasanızın soğutması yetersiz kalırsa soğutucu olarak bunları öneririm :
Veya,
Sistemimde suan 2 egzoz ve 3 emiş fani bulunmakta işlemci sıcaklığı yükte 62 derece civarinda geziyor.

Oneri ve yorumlariniz icin çok teşekkür ederim sistemimde 750 w güç kaynağı var 1 tb hdd ve 500 gb ssd mevcut. Tavsiye etmiş olduğunuz ekran kartıyla 3060 arasında çok bir fark var mı performans olarak

Sistemimde suan 2 egzoz ve 3 emiş fani bulunmakta işlemci sıcaklığı yükte 62 derece civarinda geziyor.
Yeterli olur hocam,yetersiz gelirse soğutucu alırsınız.
PSU modeliniz nedir,12V kanalından kaç W veriyor?
RX 6700 Nvidia tarafında 3060 Tİ ın GDDR6X belleğe sahip versiyonu ile denk,hatta 10 GB VRAM a sahip olması onu daha da alınabilir kılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı