Çözüldü R3 3100 ve GTX 1660S Ne kadar gider?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Oyundan oyuna FPS değerleri farklılık gösterebilir. O yüzden ben örnek bir oyun adı yazıp YouTube'dan bakın dedim sonuçta kasayı siz alacaksın almadan iyice araştırmanız lazım hangi oyunları oynayuacaksanız aradaki fark genele vurunca fazla olmayadabilir.
CoD Warzone ve GTA5 oynamayı düşünüyorum. Ha bir de Valorant ve LoL var onları saymıyorum bile sistem gereksinimlerini çok düşük.
Oyundan oyuna FPS değerleri farklılık gösterebilir. O yüzden ben örnek bir oyun adı yazıp YouTube'dan bakın dedim sonuçta kasayı siz alacaksın almadan iyice araştırmanız lazım hangi oyunları oynayuacaksanız aradaki fark genele vurunca fazla olmayadabilir.
Ama 256 GB SSD var sanırsam o kadar oyun yükleyemem.

Kendiniz toplarsanız disk alanı opsiyonel ben işletim sistemi kurmak için 120 GB SSD oyun yüklemek için 1TB harddisk yazdım. Ama sonuçta kasa bu oradan alsanız bile disk yetmezse ekstra alıp takabilirsiniz. Ya da sitenin özelliştirme seçeneği de var oradan da ekleyebilirsiniz.

Kendiniz toplarsanız disk alanı opsiyonel ben işletim sistemi kurmak için 120 GB SSD oyun yüklemek için 1TB harddisk yazdım. Ama sonuçta kasa bu oradan alsanız bile disk yetmezse ekstra alıp takabilirsiniz. Ya da sitenin özelliştirme seçeneği de var oradan da ekleyebilirsiniz.
480 GB SSD'ye bedava değiştirme özelliği var ama o da Adata SU630 bu SSD'ye kronik sorunlu diyorlar. Ha bu arada şu anki 256 GB M.2 SSD.

İşletim sistemi 50 GB Warzone 80GB GTA 5 90GB Adata alma riskli kararı bütcene göre kendin ver.
330 TL fark ile Kingston 512 GB M.2 SSD alabilme özelliği var ama o da biraz bütçemi aşıyor zaten anca 800 TL fark ile P2.5 almaya karar verdim öyle olursa monitöre para kalmayacak. Bedava ama gidip de kronik sorunlu olduğunu bile bile Adata SU630 da almak istemiyorum. Bilemedim.

Farkındayım başka hangi yolla para kazanacaklar zaten? Bu işin raconu bu. Bu arada 3300X ile 3600 arasında CoD Warzone'da 10 FPS fark var sizin dediğin kadar var mı bilemem gerçi videoda kullanılan ekran kartı farklı ve oyundan oyuna değişebilir. Birazdan bakacağım aralarında kaç fiyat farkı var diye.
İşlemciler arasında saf güç olarak yüzde 40 kadar fark var. Yanlız bu fark oyunlara yansımıyor. RTX 2080 gibi çok güçlü ekran kartları kullanılmadığı takdirde çoğu oyunda yaklaşık aynı FPS alıyorlar.
330 TL fark ile Kingston 512 GB M.2 SSD alabilme özelliği var ama o da biraz bütçemi aşıyor zaten anca 800 TL fark ile P2.5 almaya karar verdim öyle olursa monitöre para kalmayacak. Bedava ama gidip de kronik sorunlu olduğunu bile bile Adata SU630 da almak istemiyorum. Bilemedim.
Şimdilik özelleştirmeden alın. İlerde 250TL bandına 1TB HDD alıp takarsınız. Depolama konusunda da bir sorun kalmamış olur 😀

İşlemciler arasında saf güç olarak yüzde 40 kadar fark var. Yalnız bu fark oyunlara yansımıyor. RTX 2080 gibi çok güçlü ekran kartları kullanılmadığı takdirde çoğu oyunda yaklaşık aynı FPS alıyorlar.

Şimdilik özelleştirmeden alın. İleride 250TL bandına 1TB HDD alıp takarsınız. Depolama konusunda da bir sorun kalmamış olur 😀

Bunu direkt oyunlara yansımıyor demek doğru olmaz bazı oyunlar işlemciyi daha fazla kullanırken bazıları GPU'yu daha fazla kullanıyor. Bu da oyundan oyuna değişse de FPS'e etki eder. Aynı ekran kartı ve farklı işlemci olan oyunların YouTube'dan FPS değerlerine bakarsanız görürsünüz.

İşlemciler arasında saf güç olarak yüzde 40 kadar fark var. Yanlız bu fark oyunlara yansımıyor. RTX 2080 gibi çok güçlü ekran kartları kullanılmadığı takdirde çoğu oyunda yaklaşık aynı FPS alıyorlar.

Şimdilik özelleştirmeden alın. İlerde 250TL bandına 1TB HDD alıp takarsınız. Depolama konusunda da bir sorun kalmamış olur 😀
Evet sanırsam P2.5 alacağım ama 256 GB M.2 SSD yetmiyor galiba bana sizin de dediğiniz gibi 250 TL Bandında 1 TB HDD önerir misiniz? M.2'ye Windows'u programları ve düşük boyutlu birkaç oyun eklemeyi planlıyorum (Valorant‚ LoL vb.) HDD'ye ise yüksek boyutlu oyunları koymayı düşünüyorum sizce güzel bir depolama elde eder miyim?

Geri
Yukarı