Çözüldü R3 3100 ve GTX 1660S sistemde performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mami taha

Hectopat
Merhaba. Yeni PC aldım 4 5 ay oldu. İşlemci R3 3100 GPU Zotac 1660 Super normalde GTA 5'te ortalama 100 FPS alıyordum fakat şu an 50 FPS'ye kadar düşmeye başladı. Dosya açarken 5 6 saniyede açıyor, normalde direkt açar. Driverlerimi ve Windows'umu kontrol ettim ama bir şey çıkmadı ekran kartımda ısınma da yok. Umarım ciddi bir sorun yoktur.

Çözüm
Bildiğim kadarıyla disk ağzına kadar dolu olduğunda bu tarz problemler yaşanıyor. Öyle bir durum söz konusu ise yer açmanı tavsiye ederim. Değilse bile imkanın varsa temizinden bir format atsan 🙂
Sistemin kurulu olduğu diski SSD ise SSD Life isimli yazılım veya kendi yazılımı ile sağlık durumlarını kontrol edin. HDD ise HDTune ile "Error Scan" testi yapınız. Ve CrystalDiskİnfo ile sağlık durumunu inceleyin.

Bildiğim kadarıyla disk ağzına kadar dolu olduğunda bu tarz problemler yaşanıyor. Öyle bir durum söz konusu ise yer açmanı tavsiye ederim. Değilse bile imkanın varsa temizinden bir format atsan 🙂

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı