R3 3100 ve RX 550 4G nasıldır?

Sisteme baktım, özellikleri üstün körü belirtilmiş. 8 GB RAM diyor hangi marka ve model? 600W güç kaynaklı kasa diyor hangi marka ve model? (Kasa Frisby marka sanırsam, öyleyse kötü) 240 GB SSD diyor hangi marka ve model? Bu arada hangi sistemi satın aldın? Görebilir miyim?

Ya ben zamanında bunu almıştım. Satıcı dün öbür gün bana yalanlar söyledi. Paramı iade etti alamadım. Şimdi başka bir bilgisayara yönlendim. Vallahi ekran kartı demeyin. Ben öğrenciyim bunu alacağım kesinlikle. Hatta videosu bile var.

Screenshot_20201107-134422.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar lütfen videoyu izlemeden bu bilgisayara yorum yapmayın rica ediyorum.

Ya ben zamanında bunu almıştım. Satıcı dün öbür gün bana yalanlar söyledi. Paramı iade etti alamadım. Şimdi başka bir bilgisayara yönlendim. Vallahi ekran kartı demeyin. Ben öğrenciyim bunu alacağım kesinlikle. Hatta videosu bile var.

Eki Görüntüle 729542

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar lütfen videoyu izlemeden bu bilgisayara yorum yapmayın rica ediyorum.
4.5k çok fazla bu laptopa göre. Ryzen 3250u apu'su ile cs go - valorant gibi oyunları oynatır ve youtube'ye girersiniz. Taşınabilme koşulu gerekli değilse 2. El masaüstü bir bilgisayar öneririm. Aynı fiyata çok güçlü bilgisayarlar toplanabilir.

Niçin ekran kartı meselesine bu kadar takıldın? Arkadaş o ekran kartı o sisteme güçsüz kalmış demiş ve haklı. Ekran kartı yok zaten laptopta, APU laptop. Laptoplarda F/P mi yoksa değil mi kestiremiyorum. 4 GB RAM az, 14 inch oldukça küçük bir ekran. Oyun oynanmaz bu sistemde onu söyleyeyim.

Sahibinden de 700TL bandında 720P modern oyunları kaldıran ekran kartları var. Örnek:
GTX 970 - RX570 - GTX780 - RX470(ASUS mining) - HD7770 - R9 380 - R9 280 vb.
yukarıdaki kartlar günümüz için yeterlidir ve 2. el fiyatları düşüktür.

İşlemci olarak eski Intel Xeon işlemciler ya da 1. / 2.nesil Ryzen 3 / 5 düşünülebilir.

Anakart olarak Gigabyte dsh3 modelinden uzak durun yeter.

RAM seçerken korkulacak bir şey yok size en uygun olanı seçin.

Depolama birimi olarak ben WD Blue 1TB ve Kingston 240 GB M.2 SATA kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

Güç kaynağını kesinlikle 1.el alıyoruz. Watt değeri ile fiyatının farkı 400'ü aşan PSU'lar bomba gibi patlar bunu unutma.

Kasa önemli değil en ucuzunu alıp kapağı açık şekilde kullanabilirsiniz.

Monitör olarak, 720P monitörler kilo ile satılıyor 100 - 300TL arası.

A4 tech firmasının klavye mouse setleri fiyatına göre çok kaliteli, ben hala 9 yıllık A4 tech klavye kullanıyorum sapa sağlam çalışıyor.

Niçin ekran kartı meselesine bu kadar takıldın? Arkadaş o ekran kartı o sisteme güçsüz kalmış demiş ve haklı. Ekran kartı yok zaten laptopta, APU laptop. Laptoplarda F/P mi yoksa değil mi kestiremiyorum. 4 GB RAM az, 14 inch oldukça küçük bir ekran. Oyun oynanmaz bu sistemde onu söyleyeyim.

Öğrenciyim diyorum anlamıyor musunuz ya. Derslerimde götürür kanısına varıyorum. Amacım oyun değil sordun söyledim. Yeter şu oyun düşüncesi bir en fazla Minecraft oynarım. Ama bu bilgisayar düşüncesini bırakım rica ediyorum.

Öğrenciyim diyorum anlamıyor musunuz ya. Derslerimde götürür kanısına varıyorum. Amacım oyun değil sordun söyledim. Yeter şu oyun düşüncesi bir en fazla Minecraft oynarım. Ama bu bilgisayar düşüncesini bırakım rica ediyorum.
Fiyatına değmez diyoruz sen illa paramı boşa harcayacağım diyorsun. Eba açar o laptop ama önermem. Minecraft da oynayamazsın.

Sahibinden de 700TL bandında 720P modern oyunları kaldıran ekran kartları var. Örnek:
GTX 970 - RX570 - GTX780 - RX470(ASUS mining) - HD7770 - R9 380 - R9 280 vb.
yukarıdaki kartlar günümüz için yeterlidir ve 2. el fiyatları düşüktür.

İşlemci olarak eski Intel Xeon işlemciler ya da 1. / 2.nesil Ryzen 3 / 5 düşünülebilir.

Anakart olarak Gigabyte dsh3 modelinden uzak durun yeter.

RAM seçerken korkulacak bir şey yok size en uygun olanı seçin.

Depolama birimi olarak ben WD Blue 1TB ve Kingston 240 GB M.2 SATA kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

Güç kaynağını kesinlikle 1.el alıyoruz. Watt değeri ile fiyatının farkı 400'ü aşan PSU'lar bomba gibi patlar bunu unutma.

Kasa önemli değil en ucuzunu alıp kapağı açık şekilde kullanabilirsiniz.

Monitör olarak, 720P monitörler kilo ile satılıyor 100 - 300TL arası.

A4 tech firmasının klavye mouse setleri fiyatına göre çok kaliteli, ben hala 9 yıllık A4 tech klavye kullanıyorum sapa sağlam çalışıyor.

Herkes zengin değildir. Ben mesela en fazla bir laptopa 5000 TL verebilirim. Herkesi kendiniz gibi sanmayın anlıyor musunuz beni. İnşallah anlıyorsunuzdur.

Öğrenci adam oyun oynayamaz mı? Bu PC ile oyun oynanmaz, alma çöp falan demiyorum. Yardımcı olmaya çalışıyorum, yardımcı olmaya çalışana ters cevap verenden hoşlanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı