R3 3100 ve RX580'li sistemim nasıl?

NVIDIA ekran kartı alabiliyorken, neden AMD alasınız? AMD ekran kartları sorunlu, siyah ekran hataları, oyundan atmalar, WattMan hataları. Aldığınıza bin pişman eder. Ayrıca 1650 Super'ın RX580'i geçtiği yerler de oluyor ve de 1650 Super güncel bir kart. RX580 artık eskidi.

NVIDIA ekran kartı alabiliyorken, neden AMD alasınız? AMD ekran kartları sorunlu, siyah ekran hataları, oyundan atmalar, WattMan hataları. Aldığınıza bin pişman eder. Ayrıca 1650 Super'ın RX580'i geçtiği yerler de oluyor ve de 1650 Super güncel bir kart. RX580 artık eskidi.

Nerden çıkardınız AMD ekran kartlarının oyundan attığını siyah ekran verdiğini? 2 senedir AMD kullanıyorum hiçbir sorun yaratmadı. O dediğiniz hatalar mining veya bilinçsiz o.c yapılan kartlarda olur. AMD veya NVIDIA fark etmez. Ayriyeten RX 580 8 GB, 1650S ise 4 GB. Çoğu oyunda şu an 4 GB sınır ve ileride yetersiz gelecektir.

Selam arkadaşlar 3-4 gündür bu forum üzerinden sorularımla ve verdiğiniz cevaplarla bu bilgisayarı topladım.
Son kez soruyorum, 3-4 güne bu PC'yi toplayacağım. Sizce nasıl? 5500TL bütçem var ve monitör de alacağım. Monitöru ayarladım, siz PC'ye bakın.
Bu daha mantıklı olacaktır. Tabi PSU gibi birkaç parçayı özelleştirerek 😀

WattMan hataları düzeldi ilk aldığımda 1 kere yaşadım sonraki güncellemeyle düzeldi şu an hiç WattMan hatası almıyorum. Oyandığım oyunlar: Forza, CS, GTA V, sea of the thives, LoL.
Senin hata almaman düzeldiği anlamına gelmez. Ben Covid-19 olmadım diye Corona salgını geçmedi.
NerEden çıkardınız AMD ekran kartlarının oyundan attığını siyah ekran verdiğini? 2 senedir AMD kullanıyorum hiçbir sorun yaratmadı. O dediğiniz hatalar mining veya bilinçsiz o.c yapılan kartlarda olur. AMD veya NVIDIA fark etmez. Ayriyeten RX 580 8 GB, 1650S ise 4 GB. Çoğu oyunda şu an 4 GB sınır ve ileride yetersiz gelecektir.
2 ay boyunca AMD kullandım ve başım siyah ekrandan kurtulmadı. Her gün açılan konuları görmüyorsunuz sanırım? NVIDIA ve AMD çok fark eder. Sizin 2 yıldır hata almamanız çözüldüğü anlamına gelmez. Grip salgını varken grip olmuyorsanız bu o salgının bittiği anlamına gelmez. Bu da aynı mantık. RX 580 8 GB VRAM işleyecek güçte bir kart değil. Boşuna 8 GB diye almayın. Siyah ekran, Wattman, fazla güç tüketimi ve sayamadığım kadar fazla olan driver hataları ile uğraşırsınız. Stabil driver, stabil undervolt ayarı bulmak için çok uğraşırsınız. Bulabileceğinizin garantisi de yok. Eğer bana inanmadıysan hala aktif olarak yanlış hatırlamıyorsam RX 590 kullanan @07alone07 hocama sorun. Stabilite yakalamak için çok uğraşmıştı.
Evet, gülücük atarak seviyesizliğini kanıtlamış oldun sayın @Yiğit Paksoy.

Son düzenleme:
Senin hata almaman düzeldiği anlamına gelmez. Ben COVID-19 olmadım diye corona salgını geçmedi.

2 Ay boyunca AMD kullandım ve başım siyah ekrandan kurtulmadı. Her gün açılan konuları görmüyorsunuz sanırım? NVIDIA ve AMD çok fark eder. Sizin 2 yıldır hata almamanız çözüldüğü anlamına gelmez. Grip salgını varken grip olmuyorsanız bu o salgının bittiği anlamına gelmez. Bu da aynı mantık. RX 580 8 GB VRAM işleyecek güçte bir kart değil. Boşuna 8 GB diye almayın. Siyah ekran, WattMan, fazla güç tüketimi ve sayamadığım kadar fazla olan driver hataları ile uğraşırsınız. Stabil driver, stabil undervolt ayarı bulmak için çok uğraşırsınız. Bulabileceğinizin garantisi de yok. Eğer bana inanmadıysan hala aktif olarak yanlış hatırlamıyorsam RX 590 kullanan @07alone07 hocama sorun. Stabilite yakalamak için çok uğraşmıştı.

Ben sadece şu aralar almadığımı söyledim oynadığım oyunları da yazdım ben o oyunlarda almadığımı söyledim dikkatli okuyun sonra cevap verin. Ben kendi başımdan geçenleri söyledim.

@SeFaB35
Asıl siz dikkatli yazın. WattMan hataları düzeldi yazmışsınız. Yani çok genel konuşmuşsunuz, bildiğin herkeste düzeldi demek istemişsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı