Çözüldü R3 3200G Aşırı ısınma ve FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

questa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar R3 3200G kullanmaktayım ekran kartım yok dahili kullanıyorum. 8 GB 3200 Mhz ram 2X kullanmaktayım. Valorant gibi oynlarda fps 110 dan 40 a düşüyor sonra 70 80 değişiyor. Sıcaklık değerlerim çok garip. Boşta 55 derece civarı, oyunda 110 dereceyi bile görebiliyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Çözüm
Kendisinden sürülü bir termal macunu vardı. Stok AMD soğutucusu kullanıyorum.
Soğutucuyu söküp tekrar takın, vidaların sonuna kadar sıkılması gerekiyor. Stok soğutucularda zorlama şansınız olmaz tamamen sıkıldığında durur ve daha fazla sıkamazsınız. Soğutucuyu kaldırdığınızda kontrol edin, termal macunun işlemcinin üzerine temas etmiş olması gerekir, eğer temas etmiyorsa montajda hata var demektir. Eğer bir sorun görünmüyor ise macunu biraz yayıp tekrar montaj yapabilirsiniz. Sıcaklık sorunu hala çözülmüyor ise işlemciyi servise gönderin.

Diğer bir ihtimal de sensör okumalarında hata olabilir. İşlemci ısınıyormuş gibi görüp throttle yapıyor olabilir. Anakart veya işlemci ile ilgili bir sorundan kaynaklanır, belki BIOS güncellemesi ile çözülebilir.

Geri
Yukarı