Çözüldü R3 3200G - RX 6400 sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI A320M-A Pro anakart Sapphire Pulse RX6400 4 GB 64 Bit Ryzen 3 3200G Apacer Panther 2*8GB 3200MHz CL16 DDR4 RAM Seagate Barracuda 1TB HDD James Donkey 240GB SSD ve son olarak Frisby FC-9365G Gaming kasa double Slim ring RGB fan (650W 80+)
Anakart: A320M A-PRO işlemci: R3 3200G ekran kartı RX6400.
RX6400 ekran kartı aldım bugün slota taktım tık sesi geldi ama görüntü gelmedi benim monitörüm VGA monitör anakartta VGA girişi olmadığından dönüştürücü taktım ama görüntü yok APU'ya görüntü geliyor ne yapmam lazım?

Bu arada APU'ya görüntü geliyor HDMI kabloyu APU'ya takıyorum ekran kartı takılı iken görüntü gelmiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam ben şöyle yaptım önce APU'ya HDMI dönüştürücüyü taktım sıfır kurulum yaptım sonra APU driveri kurdum ondan sonra ekran kartını taktım onun driveri kurdum.

Hocam ben sizin dediğinizi biliyorum ama ya dediğiniz gibi değilse ondan şüpheleniyorum AMD'de manuel fan ayarıda arttıramıyorum.
Monitörden gelen görüntü kablosunu ekran kartına takıp deniyorsunuz değil mi?

Sistemden görüntü alabiliyorken yani ekran kartı takılı değilken BIOS ayarlarında Advanced kısmındaki Integrated Graphics Configuration kısmına girebiliyor musunuz? Orada hangi ayarlar var çekip atar mısınız?

1661960905502.png

Hocam bu sorunu çözdüm açtım driveri kurdum ama şimdi sorun fan hızı 0 RPM.

Monitörden gelen görüntü kablosunu ekran kartına takıp deniyorsunuz değil mi?

Sistemden görüntü alabiliyorken yani ekran kartı takılı değilken BIOS ayarlarında Advanced kısmındaki ıntegrated Graphics Configuration kısmına girebiliyor musunuz? Orada hangi ayarlar var çekip atar mısınız?

Eki Görüntüle 1502414

@EgeN7 ne yapmam lazım hocam.

Ama şimdi sorun fan hızı 0 RPM.
Sıfır RPM teknolojisinden yüksek ihtimalle. Ekran kartı fanları, kartın sıcaklığı 60 veya 62 dereceye kadar gelmeden yani sistemde yük yokken çalışmaz. Şu videodan ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda "Fan Ayarı" kısmında "Sıfır RPM" mevcut.

Hocam bu sorunu çözdüm.
Daha sonra bu sorunu yaşayanlar olabilir belki nasıl çözdünüz?

Hocam ben şöyle yaptım önce APU'ya HDMI dönüştürücüyü taktım sıfır kurulum yaptım sonra APU driveri kurdum ondan sonra ekran kartını taktım onun driveri kurdum.

Hocam ben sizin dediğinizi biliyorum ama ya dediğiniz gibi değilse ondan şüpheleniyorum AMD'de manuel fan ayarıda arttıramıyorum.

Dosya Ekleri

• {ED83B9D4-E008-4015-805B-2EB3283D6ADE}.png.jpg
    {ED83B9D4-E008-4015-805B-2EB3283D6ADE}.png.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 25
Çözüm
Sadece fan değil sanırım diğer ayarlar da gözükmüyor, evet.

APU sistemlere harici ekran kartı takıldığında araştırdığım kadarıyla aynı uygulamada hem ekran kartı hem de APU'nun grafik birimi aynı anda kullanılamıyor. Sadece Windows'un grafik ayarları kısmından hangi uygulamada hangi grafik birimini kullanabileceğimizi seçiyoruz, o kadar.

Tabi APU ve ekran kartını birleştirme adlı bir video var o ayrı bir konu tabi, onu biraz daha araştırmak lazım.

Yani siz şu an Windows ve monitör görüntüsünü APU ile alıyorsunuz.

Görev yöneticisinde RX 6400'ün ekran kartı kullanımı yüzdesine baktınız mı?

İsterseniz ufak bir uygulamayı ekran kartı ile çalıştırmaya çalışın. O zaman AMD ayarları gözükecek mi öyle bakalım.

Bir de şu üstte attığım BIOS ayarları kısmına bakıp orada hangi ayarlar nasıl ayarlı onu da gönderebilir misiniz?

Sadece fan değil sanırım diğer ayarlar da gözükmüyor, evet.

APU sistemlere harici ekran kartı takıldığında araştırdığım kadarıyla aynı uygulamada hem ekran kartı hem de APU'nun grafik birimi aynı anda kullanılamıyor. Sadece Windows'un grafik ayarları kısmından hangi uygulamada hangi grafik birimini kullanabileceğimizi seçiyoruz, o kadar.

Tabii APU ve ekran kartını birleştirme adlı bir video var o ayrı bir konu tabii, onu biraz daha araştırmak lazım.

Yani siz şu an Windows ve monitör görüntüsünü APU ile alıyorsunuz.

Görev yöneticisinde RX 6400'ün ekran kartı kullanımı yüzdesine baktınız mı?

İsterseniz ufak bir uygulamayı ekran kartı ile çalıştırmaya çalışın. O zaman AMD ayarları gözükecek mi öyle bakalım.

Bir de şu üstte attığım BIOS ayarları kısmına bakıp orada hangi ayarlar nasıl ayarlı onu da gönderebilir misiniz?

Hocam sorunu çözdüm ben merak etmeyin şu an sadece RX6400ü kullanıyorum sıkıntım fan ayarı.

Sorunu çözdüğünüzün farkındayım, fan ayarı ve diğer ayarlar gözükmediği için aklıma gelenleri sıralıyorum.

Bende 3200G işlemci ile 6500XT kullanıyordum ama bende sadece 6500XT driver kuruluydu 3200G driverını kartı takmadan önce DDU ile silmiştim ve her türlü ayarda açıktı sizde 3200G driverını silerek sorunu çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı