R3 3200G sistem 12.000 TL'ye nasıl güncellenebilir?

kerim.ozy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, şu anki sistemim;
İşlemci Ryzen 3200G APU sistem ekran kartım yok.
RAM 8x2 16 GB Crucial Ballistix 3200 MHz.
Anakart Gigabyte B450M S2H.
PSU X-Power 500W+80 Plus.
Kasa Frisby FC-9290G kasa(önü camlı)

2K bir sistem kurmak istiyorum Ryzen 5 5600 ve RX 6700 XT düşünüyorum bir süre 1080p monitörümde kullandıktan sonra da 2K bir monitör almayı planlıyorum. Sizce doğru mu planlıyorum, sizlerin önerisi ne olur işlemci ekran kartı dışında başka eklemeler de yapmalı mıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada daha çok hikayeli RDR2 gibi oyunlar oynamak amacım.

Hocam elinizdeki sistem satılıp hazır sistem alınabilir gibi ama sizin bileceğiniz bir iş şimdi tam tahayyül edemedim doğru mu olur yanlış mı olur diye.
Anakart ve rami değiştirmeme gerek olmadığı ve satmayla uğraşmak istemediğim için ekleme yapmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında psu ve kasa yeterli mi bilgim yok eğer onlar da yeterliyse zaten hiç gerek yok hazır kasaya işlemci ekran kartı alır geçerim.

Dediğiniz parçalar güzel seçim olur en uygun fiyatları burada AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu sistemi satıp, Üstüne ekleyip 6700XT 5600 alınabilir.
Anakart ve rami değiştirmeme gerek olmadığı ve satmayla uğraşmak istemediğim için ekleme yapmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında psu ve kasa yeterli mi bilgim yok eğer onlar da yeterliyse zaten hiç gerek yok hazır kasaya işlemci ekran kartı alır geçerim. Böyle düşünüyorum neden sistemi satmamı öneriyorsunuz?

Sistemi 4-5 binden satabilir ve işlemciyi 5600, anakartı B450M-K II yapıp alabilirsiniz.

Sistemi neden satmamı öneriyorsunuz üstünde değişiklik yapmam daha kolay olmaz mı ram anakart iyi diye biliyorum. Psu kasa da iyiyse ne gerek var ki? Satmayla uğraşmayı istemiyorum pek açıkçası.

2. el RX6800 ve R5 5600 alın ya da denildiği gibi sistemi satıp yenisini alın.
2. El 6800 veya 6700xt hangi fiyatlara alınmalı hocam?

Anakart ve rami değiştirmeme gerek olmadığı ve satmayla uğraşmak istemediğim için ekleme yapmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında psu ve kasa yeterli mi bilgim yok eğer onlar da yeterliyse zaten hiç gerek yok hazır kasaya işlemci ekran kartı alır geçerim. Böyle düşünüyorum neden sistemi satmamı öneriyorsunuz?
Kasanız ve PSU'nuz kötü. O kasa ile ekran kartı 85 dereceleri görebilir.

Anakart ve RAM'i değiştirmeme gerek olmadığı ve satmayla uğraşmak istemediğim için ekleme yapmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında PSU ve kasa yeterli mi bilgim yok eğer onlar da yeterliyse zaten hiç gerek yok hazır kasaya işlemci ekran kartı alır geçerim. Böyle düşünüyorum neden sistemi satmamı öneriyorsunuz?

Sistemi neden satmamı öneriyorsunuz üstünde değişiklik yapmam daha kolay olmaz mı RAM anakart iyi diye biliyorum. PSU kasa da iyiyse ne gerek var ki? Satmayla uğraşmayı istemiyorum pek açıkçası.

2. el 6800 veya 6700XT hangi fiyatlara alınmalı hocam?

7K civarına 6800 bulabilirsiniz.

Anakart ve RAM'i değiştirmeme gerek olmadığı ve satmayla uğraşmak istemediğim için ekleme yapmak daha mantıklı geliyor. Onun dışında PSU ve kasa yeterli mi bilgim yok eğer onlar da yeterliyse zaten hiç gerek yok hazır kasaya işlemci ekran kartı alır geçerim. Böyle düşünüyorum neden sistemi satmamı öneriyorsunuz?

Sistemi neden satmamı öneriyorsunuz üstünde değişiklik yapmam daha kolay olmaz mı RAM anakart iyi diye biliyorum. PSU kasa da iyiyse ne gerek var ki? Satmayla uğraşmayı istemiyorum pek açıkçası.

2. el 6800 veya 6700XT hangi fiyatlara alınmalı hocam?

Sistemi 2. el olarak satıp sıfır daha kaliteli parçalı sistem alabileceksiniz buyüzden satmanızı önerdik.

Yeni konular

Geri
Yukarı