R3 3200G sistem alınır mı?

Kontrol

Kilopat
Merhaba, yeğenim için uygun fiyatlı bir sistem toplamaya çalışıyorum. Piyasayı uzun zamandır takip edemedim, sizlere sormak istedim. Oynayacağı oyunlar genelde LoL ve ETS 2 olacak. Sizce alınır mı?

İlk sistem için istenen fiyat: 2850₺
Ryzen 3 3200G, 4 GB 2666 MHz RAM, 180W PSU, anakartı henüz öğrenemedim.

Anakart + işlemci seti: 2500₺
Anakart: MSI B450M.
İşlemci: 3200G.

Merhaba, yeğenim için uygun fiyatlı bir sistem toplamaya çalışıyorum. Piyasayı uzun zamandır takip edemedim, sizlere sormak istedim. Oynayacağı oyunlar genelde LoL ve ETS 2 olacak. Sizce alınır mı?

İlk olana 2x8 RAM takıldığı zaman dediğiniz oyunları rahatlıkla oynatır. 180W PSU yükseltmeye açık değil ileride değiştirmek gerekir. Kasa var mı?

Oynatır ama bence 8 yada 16 ram daha iyi olur daha sağlıklı olur.

Ekran kartı olmayacağı için APU kullanacaksınız, o nedenle de çift kanal ram olması performansı tek kanala göre 2 katına kadar çıkarır, işlemci AMD olduğu için de genelde 8 gb RAM'in üstü tavsiye edilir. Oynanacak oyunlar üst seviye olmayacağı için en azınndan şuanlık 2x4 8 gb ram yeterli olur ancak sonradan ekran kartı vesaire alınacaksa 180W PSU çok zayıf kalır. RAM alırken anakartınızın o hızı destekleyeceğinden de emin olun yoksa RAM frekansını düşürmek zorunda kalırsınız paranızın değerini göremezsiniz.

180W PSU o sistem için yeterli olsa da ileride sıkıntı çıkartır.

RAM frekansı 2666MHz az. 3000MHz üstü olsun.

4 GB direkt az zaten. Sistem alındığı zaman anında 2x8 yapılması taraftarıyım bu sistemde devasa fark oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat olarak uygun diyorsanız yarın alabilirim.

@synoMM Bilgisayar gördüğüm kadarıyla hazır ofis sistemi olarak alınmış. Sanırım fiyattan dolayı bu şekilde PSU kullanılmış. Hazır kasa olarak alırsam aslında RAM ve SSD ile birlikte dediğim oyunları rahatlıkla oynatacağını düşünüyorum.

@SEMIKAANCAKIR Aslında konunun amacı bu parçaların fiyatını öğrenmekti. Uygun diyorsanız ilk sistemi alalım.

@Caner Uncu Anakartın modelini öğreneyim ona göre kontrol edeyim. Büyük ihtimalle A320 gibi bir şeydir.

Geri
Yukarı