R3 3200G sistem alınır mı?

Fiyat olarak uygun diyorsanız yarın alabilirim.

@synoMM bilgisayar gördüğüm kadarıyla hazır ofis sistemi olarak alınmış. Sanırım fiyattan dolayı bu şekilde PSU kullanılmış. Hazır kasa olarak alırsam aslında RAM ve SSD ile birlikte dediğim oyunları rahatlıkla oynatacağını düşünüyorum.

@SEMIKAANCAKIR Aslında konunun amacı bu parçaların fiyatını öğrenmekti. Uygun diyorsanız ilk sistemi alalım.

@Caner Uncu Anakartın modelini öğreneyim ona göre kontrol edeyim. Büyük ihtimalle A320 gibi bir şeydir.

A320MH bile olsa o fiyat için güzel. Pazarlıkla daha da aşağı çekersiniz belki. 2x8 RAM ve 128'lik SSD eklemesi ile denilen oyunları oynatır (zamanında 2x8 RAM ve 2200G sistem ile Valorant, ETS 2, CS:GO, GTA 5 oynuyordum)

@Caner Uncu dediğim fiyatlara anakart işlemci RAM olarak güncele yakın sistem bulunmuyor maalesef. Aslında 9100F&H310M ikilisi 1900₺ ilanda. Ona da ayrıca RAM, PSU, SSD almam gerekiyor. Ortalama 3000₺ üzerine çıkıyor. Kararsız kaldım.

@SEMIKAANCAKIR Fiyat 3000₺ monitör klavye dahildi. Eski tip monitör almak istemedim, satıcı sadece kasaya 2850 istedi. Daha da düşer mi bilmiyorum.

9100F & H310M ikilisi 1900₺ ilanda.
9100F'de grafik işlemci bulunmuyor hocam. Ekran kartı almak zorundasınız.

Aslında bu paraya eski nesil de olsa 3. veya 4. nesil Intel işlemciyle birlikte RX460 / GTX 950 ekran kartlı sistemler falan bulabilirsiniz. En azından daha iyi bir oyun deneyimi sunar. 3-3.5K arası bulabilirsiniz bu tür sistemleri.

@Caner Uncu Sarı sitede biraz araştırdım. Neredeyse 4. nesil işlemci anakartla 8 veya 9. nesil setler aynı paraya geliyor. Uzun zamandır piyasayı takip edemedim, fiyatlar çok dengesiz.

Evet, fiyatlar çok dengesiz. Bilgisiz insanlar yüzünden. Işıklı kasaya çöp sistem dizip saçma sapan fiyat giriyorlar falan. Kimse ürününün ederinin farkında değil.

Nasıl uyguna gelirse öyle yapın. Dediğim gibi 3200G oyun için çok ideal bir işlemci değil. ETS2'yi falan 1080P low 40-50 FPS civarında oynatır. En azından RX460-GTX1050 seviyesi bir kart alınabilirse 1080P yüksek detaylarda akıcı şekilde oynayabilir. Bende RX 460 var, ETS2 yüksek grafiklerde 1080P 60 FPS üstü oynayabiliyorum.

@Caner Uncu Haklısınız, i5 3. nesil bile sırf ışıklı kasa diye akıl almaz fiyatlara ilana düşüyor. Sanırım tek tek parça alıp toplamak daha uyguna gelecek. Rx480 ile birlikle 3 veya 4.nesil intel işlemci ETS 2 ve LoL için yeterli olur değil mi?

Fazla bile olur hocam. Ama dikkat edin, RX 480'ler mininge çok kurban gitti, kartların çoğu ölü. Dediğim gibi bütçe yetmezse GTX 1050 falan ETS2 gibi oyunlarda fazla fazla işini görür.

Şu 3200G sistemin fiyatı da gerçekten uygun fakat dediğim gibi çok iyi bir oyun deneyimi sunmaz. Bulunduğunuz şehre bir bakın isterseniz 3-4 bin lira arasına eli yüzü düzgün bir PC satan çıkabilir. @Kontrol

@Caner Uncu uzak doğuda yaşıyorum :) RX570 için 2750₺ isteniyor, varın gerisini siz düşünün. Bu duruma göre 3,4. nesil i5 işlemci 16 GB RAM, GTX 1050 işimizi görür. Buna benzer bir sistem bakayım ama piyasada akıl almaz fiyatlar isteniyor şaka gibi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı