R3 3200G sistem görüntü vermiyor

questa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemim B450M-H, R3 3200G, Corsair LPX 8 GB 3000MHz (2X).

Sistemi sorunsuz kullanıyordum, odadaki fişi çektiğimiz zaman bilgisayar kapandı ve başka bir yere taşıdık. (Oda düzeni değişiyordu, masa yeri..) Bilgisayarı açtığımda fanlar dönüyor, fare ışıkları yanıyor ama görüntü gelmiyordu. Sırasıyla bağlantı kabloları kontörlü, HDMI kablo kontrolü, monitör değişikliği, RAM'leri tek tek takarak çalıştırma, BIOS pilini çıkarıp 10-15 saniye bekleme, sistemdeki HDD'yi çıkarıp sadece SSD ile açma, işlemciyi tak çıkar yapma uygulamalarını denedim. Sonuç aynı, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen umutsuzluğa kaptırmayın RAM'lerin yerini değiştir, PSU statik elektriğini al ve bunları yaparken pili sökülü kullan.
RAM'leri denedim, PSU statik elektrik olayını bilmiyorum malesef. Bios pilini deniyeceğim.
RAM'leri denedim, PSU statik elektrik olayını bilmiyorum malesef. Bios pilini deniyeceğim.
Bios pilini denedim. Olmuyor maalesef.

Elinde farklı bir PSU var mı 200W 230W fark etmez.
Malesef, PSU'yu özenerek aldım. Akım koruma, düşük voltaj, yüksek voltaj, ani kesilmelere karşı koruması vardı.

Sorun PSU'da olsa fanlar dönmez HDD çalışmaz, anakartta olsa fanlar yine çalışmaz, USB ışıkları yanmazdı, RAM olsa hepsini çıkarıp denedim. Şuan tek çarem sabaha kadar prizden çıkarıp sabah denemek.

Son çare yakınınızda güvendiğiniz veya tanıdığınız Pc'ci varsa ona gidip denettirin fakat başında bekleyin.
Maalesef, PSU'yu özenerek aldım. Akım koruma, düşük voltaj, yüksek voltaj, ani kesilmelere karşı koruması vardı.

Sorun PSU'da olsa fanlar dönmez HDD çalışmaz, anakartta olsa fanlar yine çalışmaz, USB ışıkları yanmazdı, RAM olsa hepsini çıkarıp denedim. Şu an tek çarem sabaha kadar prizden çıkarıp sabah denemek.

Bazen öyle değişik hatalarla karşılaşabiliyorsun ki. 1ay önce aldığım anakartın sorunu şu renkli ve siyah beyaz ekran karmaşık hiçbir yerde çözümü yok son çare bilgisayarcıya gittiğimde sorunu öğreniyorum. (Anakart mevta olmuş)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı