R3 3200G sistem nasıldır?

Yani ilk defa duyuyorum markayı.

Fiyatına göre fazlasıyla yeterli bir SSD. 3400G alın demişssiniz ama 2200G ile arasında dağlar kadar fiyat farkı var fakat dağlar kadar performans farkı yok. Şahsen ben önermiyorum. İleride ekran kartı takacaksa 2200G'yi daha kolay elden çıkarır.

Fiyatına göre fazlasıyla yeterli bir SSD. 3400G alın demişssiniz ama 2200G ile arasında dağlar kadar fiyat farkı var fakat dağlar kadar performans farkı yok. Şahsen ben önermiyorum. İleride ekran kartı takacaksa 2200G'yi daha kolay elden çıkarır.

Bence verdiğiniz bilgi yanlış. Vega 11 Vega 8 de dağlar kadar performans farkı var hem iş parçaçığı sayısından hem de GHz sayısından ayrıca ekran kartı MHz değeri daha yüksek görüntü gölge kalitesi vs de daha yüksek ve daha iyi bir grafik işlemci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana inanmıyorsanız bu videodaki benchmarka benzeyen teste bakabilirsiniz :)

Teste bakarsanız Vega 8 çok zor 60 FPS'leri görüyor.

Bence verdiğiniz bilgi yanlış. Vega 11 Vega 8 de dağlar kadar performans farkı var hem iş parçaçığı sayısından hem de GHz sayısından ayrıca ekran kartı MHz değeri daha yüksek görüntü gölge kalitesi vs de daha yüksek ve daha iyi bir grafik işlemci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana inanmıyorsanız bu videodaki benchmarka benzeyen teste bakabilirsiniz :)

Yüzde 50 farkla ortalama 5-6 FPS fark almak 🤨 Kendim Ryzen 3 2200G kullanıyorum ve performansı tek kanal 8 GB RAM'le bile gayet iyi. Burada mevzu 3400G 2200G'den daha güçlü tartışması değil. Bunu bende biliyorum Ryzen 5 neredeyse her anlamda çok daha iyi ve güncel fakat APU işlemciler Harici ekran kartları ile güzel performans veremiyorlar. Ve 3400G de şu an 3600 ile neredeyse aynı fiyat. İleride hiç ekran kartı alınmayacaksa sürekli dahili grafik belleği ile çalışacaksa 3400G almak zaten her türlü daha mantıklı. Aslında cevap vermeyecektim beğeni atıp geçecektim dürüst olayım çok üşenmiştim açıklama yapmaya. Umarım demek istediğim anlaşılmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı