R3 3200G sisteme OC için B450M S2H alınmalı mı?

Kaddiriiniz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600/ EVGA RTX 2060 SUPER 8GB/ AMD Wraith Prism CPU Cooler/Corsair Vengeance 8X2 3200MHz O.C./GIGABYTE B550M AORUS ELITE V1.3/ ADATA SU630 240GB/5400RPM WD BLUE 320GB/TOSHIBA P300 2TB/LG 22MK400H-B 75Hz 1ms

Gamepower mihawk 7.1/ Rampage KM-RX9/ Bloody V7M/ Logitech G920 + Shifter.
Meslek
Makina Op.
Şu an MSI A320M a Pro kullanıyorum. Forumda denk geldim aklıma takıldı B450M S2H V2 alıp işlemci ve IGPU'ya OC yapmak mantıklı mı? Stock soğutucu ile %20 fan ayarıyla 900p High GTA da Max 71 derece otomatik fan ayarı ile 1080p High ile 58 ortalama. Eğer çok ısınır derseniz arkadaşımdan Ryzen 7 fanı alacağım yüksek ihtimal. (R3 3200G kullanıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an MSI A320M a Pro kullanıyorum. Forumda denk geldim aklıma takıldı B450M S2H V2 alıp işlemci ve IGPU'ya OC yapmak mantıklı mı? Stock soğutucu ile %20 fan ayarıyla 900p High GTA da Max 71 derece otomatik fan ayarı ile 1080p High ile 58 ortalama. Eğer çok ısınır derseniz arkadaşımdan Ryzen 7 fanı alacağım yüksek ihtimal. (R3 3200G kullanıyorum)

OC için o anakart alınmaz OC yapılacaksa en az bu alınmalı bence.

Overclock değerleri gerçekten iyi bir işlemci. Zamanında kullandım. İşlemciyi 4.3 GHz Vega 8 gpu ise 1500 MHz bandında oc işlemi yapmıştım. Gerçekten stabil çalışıyor ve fark belli oluyordu. Ama doğru değerleri bulmak 3 saatimi ve bolca restart ve bios resetlememe mâl oldu. Bunları göze alarak bakmalısın.

Yenilemişken işlemciyide değiştirmenizi öneririm, APU sistem kullanmıyorsanız çok daha iyi işlemciler bulabilirsiniz o fiyata, bu haliyle gittiği kadar kullanabilirsiniz ama A320 gerçekten kötü bir soket artık. İleriyi düşünüyorsanız 3600 ve B450M Mortar öneririm.

Yenilemişken işlemciyi de değiştirmenizi öneririm, APU sistem kullanmıyorsanız çok daha iyi işlemciler bulabilirsiniz o fiyata, bu haliyle gittiği kadar kullanabilirsiniz ama A320 gerçekten kötü bir soket artık. İleriyi düşünüyorsanız 3600 ve B450M Mortar öneririm.

APU kullanıyorum fiyatlardan dolayı da şu an ekran kartı düşünmüyorum
OC için o anakart alınmaz OC yapılacaksa en az bu alınmalı bence.

Fiyat konusunda sıkıntı yaratıyor hocam.
Overclock değerleri gerçekten iyi bir işlemci. Zamanında kullandım. İşlemciyi 4.3 GHz Vega 8 GPU ise 1500 MHz bandında OC işlemi yapmıştım. Gerçekten stabil çalışıyor ve fark belli oluyordu. Ama doğru değerleri bulmak 3 saatimi ve bolca restart ve BIOS resetlememe mâl oldu. Bunları göze alarak bakmalısın.

Onun yerine 4.1GHz ile Vega 8 1800MHz de çalıştırılabiliyor sanırım.
Yeni alacak olsan al derdim ama sırf OC için almana değmez.

10 15 FPS'lere kadar arttığını gördüm hocam oynadığım oyunlarda 1080PDE 10 15 FPS ilaç gibi gelir.

APU kullanıyorum fiyatlardan dolayı da şu an ekran kartı düşünmüyorum

Fiyat konusunda sıkıntı yaratıyor hocam.

Onun yerine 4.1GHz ile Vega 8 1800MHz de çalıştırılabiliyor sanırım.

10 15 FPS'lere kadar arttığını gördüm hocam oynadığım oyunlarda 1080PDE 10 15 FPS ilaç gibi gelir.
Dediğim gibi her işlemci aynı değerde aynı sonuçlar vermiyor. Ben 1500 MHz üstüne çıkamadım sürekli yeşil ekran ve mavi ekran hataları aldım 1500 MHz üstüne zorlayınca. Ayrıca soğutucu olarak Cooper master tx3 modeliydi sanırım tam kodunu hatırlamıyorum onu kullandım ve 60 derece üstünü görmedim sıcaklıklarda.

Dediğim gibi her işlemci aynı değerde aynı sonuçlar vermiyor. Ben 1500 MHz üstüne çıkamadım sürekli yeşil ekran ve mavi ekran hataları aldım 1500 MHz üstüne zorlayınca. Ayrıca soğutucu olarak cooper Master TX3 modeliydi sanırım tam kodunu hatırlamıyorum onu kullandım ve 60 derece üstünü görmedim sıcaklıklarda.

Soğutmam şu an gayet yeterli diye düşünüyorum ki Ryzen 7'nin RGB soğutucularından almayı düşünüyorum soğutmada sıkıntı çekmem gibi duruyor.

Geri
Yukarı