R3 3300X AMD Wraith Prism Sıcaklıları Nasıl Olmalıdır?

Auburntusk

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar selamlar, çok sıktım belki bu işlemci konusunda ama aklıma takıldı. İşlemciyi taktım Wraith Prism ile kasaya, macun olarak Wraith Prism üstündeki macunu kullandım. Boşta 30-60 arası gidip geliyor, OCCT testine soktuğumda ise 81 dereceyi gördüm, hallbuki eski macunlu stok fanlı 1500X'im 77 dereceyi görmüştü maksimum. Bu olay normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal tabii 1500X nere 3300X nere. Frekansları, çalışma prensibi ve ısınması da ona göre yüksek. OCCT testine takılmana gerek yok, oyun içi sıcaklıklara bak. Benim 3300X de SE-224-XT ile AIDA64 testinde 74 dereceyi görüyor ama en ağır oyunlarda bile 65'i geçmiyor.
hocam, normal chrome da takılma microsoft teamste işleri halletme vs. benzer bir seansta az önce min 38 maks 58 oldu

@Auburntusk olabilir, ruh hastası bu işlemci neredeyse bir senedir kullanıyorum. Eski işlemcim 1500X'ti benim de. O mülayimdi ama bunun alakası yok. Isınacak, voltajı çekecek performansın dibine vuracak. Undervolt yapmayı deneyebilirsin sana kalmış.

Prism onun altında kalkar sen endişelenme, çekirdekleri çok sert tepki veriyor işlemlere ondan sıçrıyor sıcaklıklar. Oyunlarda stabil bir ısısı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı