Çözüldü R3 3300X GTX 1060 sistemde Sea of Thieves açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
RAM
2x GSkill RipjawsV 8GB 2400MHz CL14 DDR4
Ekran kartı
EVGA GTX 1060 6GB ACX 2.0
Anakart
ASUS B450M-A II
İşlemci
AMD Ryzen 3 3300X
Oyunu Microsoft Store üzerinden almıştım. Steam ile alakası yoktur. Baştan söyleyeyim. Aklınıza gelebilecek her şeyim güncel. Oyunu ilk yükleyişim. Yani ilk açılışta bu sorun oldu.
Microsoft destek mesajlarında "Driver'larını güncelle. Yeniden başlat" gibi basmakalıp ifadeleri gördükçe mide bulantım başladı. Herifler "Windows'u güncelle" demek için 50 satır metin yazmışlar. Ama içi boş. Sanki biz akıl fakiriyiz onu akıl edemedik.
Her neyse konuyu dağıtmayayım. Oyunu açıyorum. Aşağıdaki görseli gösterip 2-3 saniye sonra siyah ekranla hiçbir hata vermeden direkt kapanıyor. Sistem bilgilerim üstte yazıyor.

1706626637781.png

Bu arada oyunun dosyalarını doğrulayamadım. Yerini bulamadım. Ve şimdi böyle bir hata verdi.
1706626737619.png

Sorunu o zaman anladım ama neden çözmek istemediğimi yazacağım.
Oyun inerken 40 mb'lık bir dosyayı eksik indiriyor. Bu dosyaya erişilemiyor (Microsoft Store'dan indiği için). Ve dosya doğrulama olmadığı için düzelmiyor. Tek çare silip tekrar indirmek. Onun da beklemesi uzundu.
Eğer Microsoft Store'da dosya bütünlüğü doğrulaması yoksa tek çare silip tekrar yüklemek normal şartlarda.
Çözümü bu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı