Çözüldü R3 3300X GTX1660 Super sistem Prime 95 testinde yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AYK98

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle burada çok yeniyim hatalarım olursa affola.
Yeni Rainbow 3X 12 cm fan ve 6X bakır borulu 3x9cm fanlı kule tipi işlemci suğutucu aldım.
Montajını yaptım ve Prime95 test sırasında PC bir anda elektrik kesiyor ve restart atıyor. Bir çözümünü bulamadım. Acaba fanlar mı ağır geldi? Sistem:
  • B450M S2H anakart.
  • R3 3300X işlemci.
  • 2x8 DDR4 3200MHz RAM.
  • Palit 1660 Super ekran kartı.
  • 500W PSU Gamepower marka.

Her türlü fikir ve çözüm yollarına açığım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Düzgün oturmamış olabilir. Dediğim gibi başıma gelen tecrübeyi aktardım. Eğer sorun devam ederse @Rustin Cohle hocamın da dediği gibi PSU kaynaklı olması birincil etken olur.

Teşekkürler deneyeceğim yazarım buraya.
Sistem 3 kez 15dk Prime95 ile test edildikten sonra yazıyorum.
İlk başta 1 adet 12cm fan iptal ettim düzelmedi. Sonra ne hikmet ise DVD ROM'u da iptal ettim, Power girişlerini vs.
sonrasında 3 kez Prime95 ile 15 dk test ettim şu an için hiç kapanma restart vs ile karşılaşmadım. Sorun PSU mu dersiniz? Teşekkürler.
Sorun soğutucu montajı yaparken yamuk vs yanlış takmandan dolayı olabilir. Ben bir vidayı fazla sıktığım için böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Tekrar montaj yap. Sorun devam ederse muhtemelen PSU sıkıntı çıkartıyor.

Sorun soğutucu montajı yaparken yamuk vs yanlış takmandan dolayı olabilir. Ben bir vidayı fazla sıktığım için böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Tekrar montaj yap. Sorun devam ederse muhtemelen PSU sıkıntı çıkartıyor.

Merhaba soğutucudan kastınız kule tipi işlemci soğutucusu mu ve onun vidası yok şöyle iki ayağı var. Termal macunu sürdüm ve kanallara oturdu başka bir işlem yapmadım resim ektedir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-27-14-20-29-562_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2022-05-27-14-20-29-562_com.whatsapp.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba soğutucudan kastınız kule tipi işlemci soğutucusu mu ve onun vidası yok şöyle iki ayağı var. Termal macunu sürdüm ve kanallara oturdu başka bir işlem yapmadım resim ektedir.
Düzgün oturmamış olabilir. Dediğim gibi başıma gelen tecrübeyi aktardım. Eğer sorun devam ederse @Rustin Cohle hocamın da dediği gibi PSU kaynaklı olması birincil etken olur.

Teşekkürler deneyeceğim yazarım buraya.
Sistem 3 kez 15dk Prime95 ile test edildikten sonra yazıyorum.
İlk başta 1 adet 12cm fan iptal ettim düzelmedi. Sonra ne hikmet ise DVD ROM'u da iptal ettim, Power girişlerini vs.
sonrasında 3 kez Prime95 ile 15 dk test ettim şu an için hiç kapanma restart vs ile karşılaşmadım. Sorun PSU mu dersiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı