R3 3300X RTX 2070 sistem aniden donuyor

UnWit

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese bilgisayarımda video izlerken veya başka bir şey yaparken bir anda ani donma kasmalar gerçekleşiyor ve hiçbir klavye fonksiyonu çalışmıyor. Kasmayı sadece bilgisayarı kapatarak (fişini çekerek) giderebiliyorum son 1-2 haftadır gerçekleşiyor. Bu olay nasıl giderebilirim?

İşlemci: Ryzen 3 3300X.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: RTX 2070.
Anakart: ASUS Prime B450M K II.

OC işlemi var ise geri alın sıcaklık değerleri ne durumda OCCT ile test yapın DISM aracı ile onarım yapmaya çalışın sorunun kaynağını tespit etmemiz gerek.

OC işlemi var ise geri alın sıcaklık değerleri ne durumda OCCT ile test yapın DISM aracı ile onarım yapmaya çalışın sorunun kaynağını tespit etmemiz gerek.

BIOS'a baktım ve işlemci sıcaklığı boşta olsa bile 60 derece de anakart ise 33 derece de işlemci için 60 derece yüksekmi boştayken bilmiyorum. OC olup olmadığını nereden anlayabilirim?

BIOS'a baktım ve işlemci sıcaklığı boşta olsa bile 60 derece de anakart ise 33 derece de işlemci için 60 derece yüksekmi boştayken bilmiyorum. OC olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Eğer siz yapmadı iseniz yoktur içiniz rahat olmasını istiyor iseniz BIOS bütün ayarları sıfırla deyip başlatın ardından oyun için sıcaklıklara bakın Afterburner ile normal ise OCCT kapsamlı parça testi yapın sırasıyla orada temiz çıkarsa Windows DISM ile onarım veya format atın.

Geri
Yukarı