R3 3300X + RX6600 ile kaç FPS almak gerekir?

İşletim sistemi
Windows 10

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, genelde GTA 5 FiveM + Valorant + CS2 + Forza vs. gibi oyunlar oynuyorum ortalama hangi ayarlarda kaç FPS almam gerekir? Bilgisayarı ikinci el alacağım RAM'leri ve depolamaları kendim takacağım için sistem özellikleri kısmında RAM ve depolamayı kendi eşyalarımı yazdım. Yanlış konu üzerinden açtıysam kusura bakmayın.

Sistem özellikleri:

MSI RX6600 8 GB.
Ryzen 3 3300X.
Gigabyte B450M S2H.
2x8 (16) Neo Forza 3200MHz 16CL.
M.2 SSD Kioxia 500GB.
PSU 650W.
Kasa Dark.

Valorant 250-300 FPS civarı, GTA5 (Fivem oynamadım hiç) 100 FPS civarı, CS2 200 FPS civarı, ağır oyunları da yüksek ayarlarda +60 FPS oynayabilirsin. Aynı sistemi kullanıyorum. Ne kadar sistem bu arada?

Merhaba, genelde GTA 5 FiveM + Valorant + CS2 + Forza vs. gibi oyunlar oynuyorum ortalama hangi ayarlarda kaç FPS almam gerekir? Bilgisayarı ikinci el alacağım RAM'leri ve depolamaları kendim takacağım için sistem özellikleri kısmında RAM ve depolamayı kendi eşyalarımı yazdım. Yanlış konu üzerinden açtıysam kusura bakmayın.

sistem özellikleri:

MSI RX6600 8 GB.
Ryzen 3 3300X.
Gigabyte B450M S2H.
2x8 (16) Neo Forza 3200MHz 16CL.
M.2 SSD Kioxia 500GB.
PSU 650W.
Kasa Dark.

Sistem güzel çoğu oyunu yüksek ayarlarda açar ama bazı oyunlarda bazı ayarları kısmazsan kasabilir. Bazı oyunlarda öyle ayarlar oluyor ki kapatınca o ayarları düşürünce hiç grafikler değişmiyor ama FPS artıyor veya grafiklerde değişiklik olsa bile bu değişikliği fark etmek çok zor olabiliyor. Ayrıca FSR 3 moduda çıktı en kötü o modu açar hikayeli oyunlarda keyfine bakarsın.

Valorant 250-300 FPS civarı, GTA 5 (FiveM oynamadım hiç) 100 FPS civarı, CS2 200 FPS civarı, ağır oyunları da yüksek ayarlarda +60 FPS oynayabilirsin. Aynı sistemi kullanıyorum. Ne kadar sistem bu arada?

Kendi sistemimi vereceğim üstüne 3K daha vereceğim.

Kendi sistemim

R3 1200 AF
RX560.
RAM'ler benim zaten
400W PSU.
A320M HDV.

Valorant 250-300 FPS civarı, GTA 5 (FiveM oynamadım hiç) 100 FPS civarı, CS2 200 FPS civarı, ağır oyunları da yüksek ayarlarda +60 FPS oynayabilirsin. Aynı sistemi kullanıyorum. Ne kadar sistem bu arada?

Ya arkadaşı denedik oyunlarda bilgisayar GTA 5'te ful ayarlarda daha doğrusu benchmark da yapılan ayarı yaptım YouTube'da 145 FPS verirken arkadaşta 55 65 civarı veriyor sorunu RAM'lerden kaynaklıdır diye düşünüyorum yanlış RAM kombinasyonu yapmış çünkü.

Ekran kartı ve işlemci modelinizi bakmak istediğiniz oyun ile birlikte YouTube'a yazarsanız testlere bakabilirsiniz.

Biliyorum fakat arkadaşın sistemindeki RAM'ler 24 GB yani 1x16 + 1x8 oalrak takmış sıkıntı yaratıyor galiba o yüzden kendi RAM'lerim ile olanını yazıp size sormak istedim.

@ErenY PUBG vs denediniz mi hiç?

Kendi sistemimi vereceğim üstüne 3K daha vereceğim.

Kendi sistemim

R3 1200 AF
RX560.
RAM'ler benim zaten
400W PSU.
A320M HDV.

Ya arkadaşı denedik oyunlarda bilgisayar GTA 5'te ful ayarlarda daha doğrusu benchmark da yapılan ayarı yaptım YouTube'da 145 FPS verirken arkadaşta 55 65 civarı veriyor sorunu RAM'lerden kaynaklıdır diye düşünüyorum yanlış RAM kombinasyonu yapmış çünkü.
Ramden kaynaklıdır muhtemelen ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl? İyi fiyata alıyorsun bu arada karşı enayiymiş bayağı.

Biliyorum fakat arkadaşın sistemindeki RAM'ler 24 GB yani 1x16 + 1x8 oalrak takmış sıkıntı yaratıyor galiba o yüzden kendi RAM'lerim ile olanını yazıp size sormak istedim.

@ErenY PUBG vs denediniz mi hiç?
Evet dual channel performansı 2'ye katlayabilir kendi gözlerimle gördüm. PUBG denemedim maalesef.

RAM'den kaynaklıdır muhtemelen ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl? İyi fiyata alıyorsun bu arada karşı enayiymiş bayağı.

Evet Dual channel performansı 2'ye katlayabilir kendi gözlerimle gördüm. PUBG denemedim maalesef.

GTA 5 story Mode'da böyle Full ayarlar. (techynopat göndermeme izin vermiyor bir sorun oluştu diyor)

RAM'den kaynaklıdır muhtemelen ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl? İyi fiyata alıyorsun bu arada karşı enayiymiş bayağı.

Evet Dual channel performansı 2'ye katlayabilir kendi gözlerimle gördüm. PUBG denemedim maalesef.

Bende öyle düşünüyorum geldiğinde temiz bir format atıp RAM'lerimi takacağım kasayı temizleyip öyle deneyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözünürlük kötü çünkü videonun kalitesini bayağı kısmak zorunda kaldım internetimin sağlığı için. (Boyutu 1 GB'ydi.) Bu arada iki kere benchmark yaptım kayıttayken ve değilken, ortalama 6-8 FPS fazla kayıtta değilken haberin olsun.

Tam sistemim:

R3 3300X
RX 6600 8GB Sapphire Pulse
A320M-A PRO MSI anakart
2X8 16 GB 2400 MHz CL15 Kingston Fury Ram
500W DARK PSU

Geri
Yukarı