R3 3300X ve RX 6500XT Sistem 7999 TL!

@Quadrom08

H510 Elite kasa kötü, parçalar çok ısınan bileşenler olmadığı için sorun yok.
SSD sanırım sıkıntılıydı, öyle hatırlıyorum.
Anakartı H510M-K olarak değiştirin, alıyorsanız bu şekilde alın.

Hocam açıkçası sistem pek içime sinmedi dediğiniz gibi PSU ve kasa kötü anakart oldukça eski ve yetersiz RAM 8 GB ek yapılması gerekiyor SSD 240 GB ve markası pek popüler değil o yüzden bu sistemi es geçiyorum önümüzdeki maçlara bakacağız.
@Sir Benjamin @Kürşat Aslan

Hocam acil yardımınıza ihtiyacım var alttaki ürün nasıldır acaba şahsen bana fazlasıyla ucuz geldi sırf kasa 2900 TL şu an güncel olarak yorumunuz nedir alınır mı sizce.

+250 ekleyip RAM'leri silicon Power yapabilirsiniz. Ve ayrıca +250 ekleyip SSD'yi Kingston A400 alabilirsiniz. 500 TL verdiğinize değecek.
@Quadrom08

H510 Elite kasa kötü, parçalar çok ısınan bileşenler olmadığı için sorun yok.
SSD sanırım sıkıntılıydı, öyle hatırlıyorum.
Anakartı H510M-K olarak değiştirin, alıyorsanız bu şekilde alın.

Apacer çok iyi değil diye biliyorum. Anakart hakkında çok bilgim yok. SSD kronik sorunlu evet doğru hatırlıyorsunuz.

+250 ekleyip RAM'leri silicon Power yapabilirsiniz. Ve ayrıca +250 ekleyip SSD'yi Kingston A400 alabilirsiniz. 500 TL verdiğinize değecek.

Apacer çok iyi değil diye biliyorum. Anakart hakkında çok bilgim yok. SSD kronik sorunlu evet doğru hatırlıyorsunuz.

Hocam normalde 8300 TL kadar bir bütçem vardı eğer alacaksam kalanı da borçla halledeceğim o yüzden dediğiniz işlemleri yapmam imkansız bu haliyle alınır mı sistem.

RAM içindeki çipe bağlı, Samsung C-Die çıkmaz herhalde tahminen. RAM OC'ye girmediği sürece farkı hissetmez (ki zaten anakartın RAM OC desteği yok).

Bence sistem çok iyi diğerine göre iyi bir kasaya sahip 2x8 RAM ve 480 GB SSD daha ne olsun.
Yarın alacağım sanırım önerir misiniz?
Fiyat iyi gibi gözüküyor ama kasa PSU kötü @Sir Benjamin hocamın da dediği gibi.Rx 6500xt ekran kartini da pcı express 4.0 da kullanman gerekiyor bunun için de b550 anakart eklenen gerekiyor ayrıca Rami 8/2 16 yapman gerekiyor SSD zaten 240 GB çok az bunları yapınca 9800 TL oluyor zaten sistem

Fiyat iyi gibi gözüküyor ama kasa PSU kötü @Sir Benjamin hocamın da dediği gibi.Rx 6500xt ekran kartini da pcı express 4.0 da kullanman gerekiyor bunun için de b550 anakart eklenen gerekiyor ayrıca Rami 8/2 16 yapman gerekiyor SSD zaten 240 GB çok az bunları yapınca 9800 TL oluyor zaten sistem
Arkadaşın attığı diğer sistem için söylemiştim. Nova Bronze | Intel i3 10100F | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6500 XT 4 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Anakart pCle 4 olması lazım benmi yanlış biliyorum acaba diye inceledim pCle 4 desteği var.

Hocam normalde 8300 TL kadar bir bütçem vardı eğer alacaksam kalanı da borçla halledeceğim o yüzden dediğiniz işlemleri yapmam imkansız bu haliyle alınır mı sistem.
Hocam bu hafta sonunu beklemeden almayın.
Vatan bilgisayarda hazır sistemler indirime girecek diye duydum.
Gerçi bileşenleri zayıf oluyor ama beklemeye değer diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı