R3 4300 vs R5 2600

hakannnnnnn

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 3 4300 vs Ryzen 5 2600 hangisi sizce daha mantıklı?
Not: Hazır sistem alacağım ekran kartsız. Önümüzdeki ay ekran kartı ekleyeceğim. Ryzen 5 2600 alırsam hangi ekran kartını almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600 RTX 2060 ile darboğaz sorunu yaşadığı ortada performanslı olarak kullanabileceğiniz en yüksek ekran kartı GTX 1660 Ti olur. Tavsiyem ise GTX 1660 Super veya GTX 1650 Super ekran kartından yana olacaktır. Eğer daha güçlü bir ekran kartı istiyorsanız işlemci olarak en az Ryzen 5 3600 almalısınız ve kullanabileceğiniz en yüksek ekran kartı RTX 3060 olmalıdır.

Battlefield 1 Battlefield 5 Call of Duty wwıı PUBG Valorant LoL tarzı oyunlar oynayacağım genel olarak GTX 1650 ve Ryzen 5 2600 yeterli olur mu?

GTX 1650 Super daha iyi olur. Ve her oyunda ultura takıntın yok ise Cyberpunk 2077 gibi optimizasyon sorunu olan oyunlar hariç her oyunu 1080p kendin manuel grafik ayarlarını yüksek performans alacağın şekil de ayarladığında +60 FPS ve üzeri akıcı bir şekil de oyunların oynayabileceğini düşünüyorum. PUBG, Valorant tarzı oyunları çok rahat oynayabilirsin. Battlefield V ve Call of Duty de rahat oynayabilirsin.

Yeterli olur ama 2600 eskidi artık onun yerine başka bir işlemci bakabilirsiniz 10100F olabilir mesela.

Bütçem kısıtlı o yüzden böyle alıyorum maalesef.
GTX 1650 Super daha iyi olur. Ve her oyunda ultura takıntın yok ise Cyberpunk 2077 gibi optimizasyon sorunu olan oyunlar hariç her oyunu 1080p kendin manuel grafik ayarlarını yüksek performans alacağın şekil de ayarladığında +60 FPS ve üzeri akıcı bir şekil de oyunların oynayabileceğini düşünüyorum. PUBG, Valorant tarzı oyunları çok rahat oynayabilirsin. Battlefield V ve Call of Duty de rahat oynayabilirsin.

Teşekkürler araştıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı