R3 4300GE sistemde CPU hata ışığı yanıyor

SpRAY*

Hectopat
RAM
Corsair 2x8 3600MHz CL18
SSD veya HDD modeli
Western Digital SN750 Black 250GB
Ekran kartı
APU
Anakart
MSI B550M PRO-VDH
İşlemci
R3 4300GE
Merhaba bilgisayarımı temizlemeye karar verdim her şey normal çalışıyordu fakat artık işlemci sıcaklığı boştayken normalde 30-35 derece olması gerekirken 40-45 derece oluyordu. Bilgisayarın parçalarını söktüm her şeyi dikkatlice temizledim ve tüm parçaları tekrardan sisteme taktım artık işlemcimin sıcaklığı da görev yöneticisinde yazdığına göre düştü tüm sistem bir sorun dışında aynı şekilde normal çalışıyor. Sorun bilgisayar açılmadan önce 10-15 saniyeliğine görüntüyü ekrana vermiyor ve başlamıyor 10-15 saniye sonrasında görüntü geliyor ve bilgisayar yeni başlamış oluyor aynı zamanda anakartımın üzerinde ez LED ışıklarında CPU'nun ışığı yanıyor fakat işlemcide hiçbir sorun yok. Tam performansta çalışıyor her işimi yapabiliyorum ayrıca BIOS'ta da CPU'nun kaç derece olduğu, kaç Volt elektrik çektiği gibi bilgilerin yazması gerektiği yerde 0 derece ve 0 Volt yazıyor yani göstermiyor. Kısacası bilgisayarım neredeyse 15 saniye geç açılıyor ve kasamdan sürekli gözüme çarpan CPU hata ışığı var. Bir şeylerin yanlış olduğu belli ama anlamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu blok da fazla baskı uygulamış olabilir. Bir de sokete macun falan gelmediğinden de emin olun.

BIOS'u resetleyip deneyin.

BIOS'u resetleyip deneyin.

Bu sorunu çözmeye çalışırken BIOS'u bozmuştum zaten. Bir önceki BIOS sürümünü kurmaya çalışırken yanlışlıkla bozdum ve garantiye gönderdim BIOS çipini ve kondansatörlerini değiştirdiler düzeldi ama bu anlattığım sorun hala devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz kadarıyla anakartta veya islemcide sıkıntı var. Tekrar gönderebilirsiniz.

Dediğiniz kadarıyla anakartta veya islemcide sıkıntı var. Tekrar gönderebilirsiniz.

1666549933981.png

Hatta bakın son BIOS zamanı.

Geri
Yukarı