Çözüldü R3 4300U sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Heliosx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Arkadaşlar, bilgisayar daha 3-4 günlük fakat "Windows 10"u kurduğumdan beri günde 1 veya 2 defa mavi ekran hatası alıyorum.

Sorunu kendi başıma analiz etmeye çalıştığımda sorun RAM'lerde olabilir diye düşündüm (ntkrnlmp.exe) fakat bilgisayar sıfır, buna rağmen Memtest86 kullandım ve hata "0" çıktı.
  • Bilgisayar: HP Rebak 15S-EQ1038NT
  • İşletim Sistemi Windows 10 Home 64 bit
  • BIOS: F.42
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 4300U with Radeon Graphics
  • RAM: 8 GB DDR4-2666 MHz RAM (2 x 4 GB)
  • Ekran: AMD Radeon Graphics
  • 512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD

Şu ana kadar birkaç çözümü denedim forumdan bakarak fakat sorun çözülmüş değil. Ayrıca sizce sorun Windows 10'dan mı, Windows 8 veya Linux Mint yüklesem sorun çözülür mü?

Aşağıda minidump dosyaları herkese açık bir şekilde yüklenmiştir, lütfen inceleyip sorunu çözelim.

İlgilenip zaman harcayan kişilere şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Selam Arkadaşlar,
"Teknorya" adlı mağaza hepsiburada üzerinden kredi kartıma para iadesi gerçekleştirdi. Ürünü yollarken klavyenin üzerindeki siyah örtü dahil sanki ilk aldığımdaki hali gibi kutuladım. Ayrıca masaüstüne minidump dosyalarını bir klasör halinde kopyaladım, ek olarak temel olarak sorunlarımı anlattığım ve para iadesi istediğime dair yaklaşık 140 kelimelik gayet akıcı ve resmi bir metin hazırladım. Ayrı olarak da aynı metni bir A4 çıktısı halinde pakete ekledim. Ürün satıcıya ulaştıktan yaklaşık 6 saat sonra iade edildiğine dair mesajı aldım.
Yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
İyi Forumlar.
bilgisayarı windowsun kendi standart performans moduna alıp deneyebilir misiniz? Dengeli ve pil tasarrufu modunda bazı laptoplara giden voltaj düşüyor sistem tam beslenemiyor bu sebeple mavi ekran verebiliyor.
Merhaba hocam, 4 tane seçenek var; güç tasarrufu, daha iyi pil, daha iyi performans, en iyi performans. Hangisini seçmeliyim?
Dediğiniz mantıklı geldi bu arada, çünkü ben hiçbir şey yapmıyorken de bazen mavi ekran veriyor.

Merhaba hocam, 4 tane seçenek var; güç tasarrufu, daha iyi pil, daha iyi performans, en iyi performans. Hangisini seçmeliyim?
Dediğiniz mantıklı geldi bu arada, çünkü ben hiçbir şey yapmıyorken de bazen mavi ekran veriyor.
1623712894694.png

Eğer performans modunda. mavi ekran vermezse siz yinede servise verin. Bilgisayar güç tasarrufu ve dengeli modlarda mavi ekran veriyor diyin. Onlarda anakartın güç beslemelerine bir bakarlar. Çünkü performans modunda kullanmak hem pil ömrünü kısaltır hemde bilgisayar gereğinden fazla ısınır buda donanım ömrünü güç tasarruf modunda kullanımdan daha çok etkiler.
Hp servisi içinse internette sadece hp'nin resmi sitesinden yetkili servis numaralarına bakın yada bilgisayarı aldığınız kutusunda yazan garantideki kağıdında yazan yetkili servis numarasına ulaşın. İnternette çok fazla sahte servis var.
Teşekkürler Hocam, kontrol ediyorum hemen.
Hocam her şeyi yapmama rağmen ekran donup sonra mavi ekran verdi gene, yok mu başka çözümler. Bilgisayarı daha yeni aldım freedos'du, kendim windows kurdum.
biosu güncellemeniz belki sorunu çözebilir 27 Mayıs 2021'de yayınlanan
HP Dizüstü Bilgisayar Sistem BIOS'u Güncellemesi (AMD İşlemciler)F.42 Rev.A
biosu kurmayı denediniz mi? HP 15s-eq1000 Dizüstü Bilgisayar (1L0Z7AV) Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1068688

Eğer performans modunda. mavi ekran vermezse siz yinede servise verin. Bilgisayar güç tasarrufu ve dengeli modlarda mavi ekran veriyor diyin. Onlarda anakartın güç beslemelerine bir bakarlar. Çünkü performans modunda kullanmak hem pil ömrünü kısaltır hemde bilgisayar gereğinden fazla ısınır buda donanım ömrünü güç tasarruf modunda kullanımdan daha çok etkiler.
Hp servisi içinse internette sadece hp'nin resmi sitesinden yetkili servis numaralarına bakın yada bilgisayarı aldığınız kutusunda yazan garantideki kağıdında yazan yetkili servis numarasına ulaşın. İnternette çok fazla sahte servis var.

biosu güncellemeniz belki sorunu çözebilir 27 Mayıs 2021'de yayınlanan
HP Dizüstü Bilgisayar Sistem BIOS'u Güncellemesi (AMD İşlemciler)F.42 Rev.A
biosu kurmayı denediniz mi? HP 15s-eq1000 Dizüstü Bilgisayar (1L0Z7AV) Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği
Peki Hocam, ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Bence sorun çözüldü gibi ama yine de biraz daha zaman vereceğim. Evet, BIOS güncel.

Sorun olarak ne demem gerekiyor hocam? Direkt mavi ekran veriyor mu yoksa daha spesifik bir şey mi?
Mavi ekran verdiğinde çıkan durdurma kodlarını yazın mesala whea uncorrectable mavi ekran hatası veriyor deyin. Ve biosu güncellediğinizi ancak sorunun devam ettiğini ayrı bir not içinde belirtin. Çünkü servisler basite, kaçıp sadece bios güncelleyip hiç denemeden, cihazı adrese geri yolluyor. Başıma geldiği için yazıyorum. Bende Hp servisi ile baya uğraştım. Ama benim şanssızlığıma coronavirüs zamanına geldi, sadece biosu güncelleyip adresime yollamışlardı fakat mavi ekran çözülmemişti. Sonra 1 hafta sonra felan, siteden yeni bios yayınlandı onu kurdum ardından dual boot , temiz bitane 350gb disk bırakarak, hp'nin windows10'unun yanına başka bir tane, windows 10 pro yükledim. Kendi kurduğum dual boot windows 10'da takılırken mavi ekran vermiyor, hp'nin kendi windows 10'unda veriyor. laptop modelim Hp 15-db1068nt

Mavi ekran verdiğinde çıkan durdurma kodlarını yazın mesala whea uncorrectable mavi ekran hatası veriyor deyin. Ve biosu güncellediğinizi ancak sorunun devam ettiğini ayrı bir not içinde belirtin. Çünkü servisler basite, kaçıp sadece bios güncelleyip hiç denemeden, cihazı adrese geri yolluyor. Başıma geldiği için yazıyorum. Bende Hp servisi ile baya uğraştım. Ama benim şanssızlığıma coronavirüs zamanına geldi, sadece biosu güncelleyip adresime yollamışlardı fakat mavi ekran çözülmemişti. Sonra 1 hafta sonra felan, siteden yeni bios yayınlandı onu kurdum ardından dual boot , temiz bitane 350gb disk bırakarak, hp'nin windows10'unun yanına başka bir tane, windows 10 pro yükledim. Kendi kurduğum dual boot windows 10'da takılırken mavi ekran vermiyor, hp'nin kendi windows 10'unda veriyor. laptop modelim Hp 15-db1068nt
Bundan önceki aldığım laptop da hp, fakat hiç böyle bir sorun olmadı. Bu arada bana mesaj atabilir misin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı