R3 7320u laptopun VRAM'inin 512 MB olması normal mi?

İDarkNess

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 - Rog Strix 2060 Super OC - 8x2 3200 Mhz - B450M S2H
Kuzenim yeni bilgisayar aldı HP marka 20.000TL işlemcisi Ryzen 3 7320u. Aygıt yöneticisinde AMD Radeon Graphics yazıyor. AMD Adrenalin programında ise yine aynı şekilde 512 MB yazıyor görev yöneticisinde ise adanmış GPU belleği 512 MB GPU belleği ise 8 GB yazıyor. Ben normal olduğunu düşünmüyorum o kadar 20.000 TL verip de en düşük ayarlarda Need for Speed Heat bile oynayamıyor çocuk 30 FPS anca veriyor sizin de düşüncelerinizi almak istiyorum 20.000 TL'ye normal midir bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenim yeni bilgisayar aldı HP marka 20.000TL işlemcisi Ryzen 3 7320u. Aygıt yöneticisinde AMD Radeon Graphics yazıyor. AMD Adrenalin programında ise yine aynı şekilde 512 MB yazıyor görev yöneticisinde ise adanmış GPU belleği 512 MB GPU belleği ise 8 GB yazıyor. Ben normal olduğunu düşünmüyorum o kadar 20.000 TL verip de en düşük ayarlarda Need for Speed Heat bile oynayamıyor çocuk 30 FPS anca veriyor sizin de düşüncelerinizi almak istiyorum 20.000 TL'ye normal midir bu durum.

Nereden aldığını sorarsam aynı yer diye tahmin alırım büyük ihtimal. 2022 sonu sürpiz olsun diye 30klık laptop alındı tanınmış bir mağzadan. Bir baktım i5 10 nesil işlemci ve ekran kartı yok xD hemen iade ettirdim imkanınız varsa sizde değerlendirin.

20000 TL nasıl çöpe atılır örneği olmuş. 7320U işlemcili laptop görmedim o fiyata genelde 7K-8K bandında bunlar. O performans normal bu işlemci oyun için uygun değil. Keşke almadan önce foruma konu açıp sorsaydiniz.

Evet, 30 FPS olması normal fakat 20000 TL olması normal değil, kuzeninizi kazıklamışlar.

Yazdığınıza göre, almış olduğunuz dizüstü bilgisayarın harici bir ekran kartı yok, işlemcinin grafik kartını kullanıyor (APU sistem). Ayrıca bu işlemci oyun için uygun değil ve RAM de düşük. Bu yüzden bu performans normal fakat 20000 TL'ye bu satılamaz, dolandırılmışsınız yani.

Modelini söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Öncelkikle geç dönüş yaptığım için kusuruma bakmayın
Modeli hakkında bir bilgim yok İzmir de bir bilgisayarcıdan satın almışlar aldıkları adam oyununu da oynarsın dersini de yaparsın demiş hem alırken benim haberim yoktu olsaydı direk konu açardım zaten
Bu bilgisayarcıdan almalarının sebebi de tanış olduğu için. Ama kazıklamış maalesef

Harici ekran kartı yok mu?

Hayır yok APU sistem

Öncelkikle geç dönüş yaptığım için kusuruma bakmayın
Modeli hakkında bir bilgim yok İzmir de bir bilgisayarcıdan satın almışlar aldıkları adam oyununu da oynarsın dersini de yaparsın demiş hem alırken benim haberim yoktu olsaydı direk konu açardım zaten
Bu bilgisayarcıdan almalarının sebebi de tanış olduğu için. Ama kazıklamış maalesef

Hayır yok APU sistem
İade et 20k etmez o laptop.

Geri
Yukarı