R34 vs Supra

Cringe karşılaştırma. Konuyu okurken kendimi iğrenç hissettim. İkisi de 1500+ kilo poğaça araçlar. Hele r34. AWD ve bu kadar ağır bir arabanın cidden çok iyi olduğunu düşünenler var. Onlar için şu sözü bırakıyorum buraya;
Eki Görüntüle 1314251

İkisinin arasından konuşacak olursak A80 supra bence daha iyidir fakat 90'ların son jenerasyonlarını ele alırsak 1. sıraya Honda Nsx'i koyardım. Bu araçlar Nsx'in yanında kötü bile kalır. :D

R34 ve A80 supra en iyi araçlar değildir. Hele ufak oynamayla aşırı büyük güç elde edilen, Bugatti gibi markaların araçlarını tokatlayan araçlar hiç değildir. O araçlar üstüne ortalama bir Lamborghini veya BMW M5 parası harcanmış drag yarışı arabalarıdır.

Kendi düşünceme göre zaten en iyi değiller.
Gözümde efsane araçlardandir.
Yeni jeneraston olarak Nissan GTR R35 godzilla veya nismo çok hoşuma gider ama her zaman jdm i severim ve araçlarını pek ayirt etmem.
Hondo nsx de zamaninin güzel ve efsane aracıydı.
RX7 gibi bir drift efsanesini de unutmamak elde değil.

Tabii ki R34. Dört tekerlekten çekiş sistemi, multimedya ekranından turbo basıncından yağ sıcaklığına kadar bakabilme, tork yönlendirme, dört tekerleğin de dönmesi, ayarlanabilir arka kanat ve niceleri...

Supra ise düz yolda gidemeyen dört tekerlekli taşıt.
Mühendisliği açısından Supra. Keza güç bakımından da olsa supra.
Supra görüp görebileceğin en boş araba. Ciddi anlamda. Motor haricinde o araç hiçbir şey. Yol tutuşu desen yok, araba desen teneke... R34'ün üstünde dört çeker gibi zamanının ötesi teknolojiler var.
Cringe karşılaştırma. Konuyu okurken kendimi iğrenç hissettim. İkisi de 1500+ kilo poğaça araçlar. Hele R34. AWD ve bu kadar ağır bir arabanın cidden çok iyi olduğunu düşünenler var. Onlar için şu sözü bırakıyorum buraya;
Eki Görüntüle 1314251

İkisinin arasından konuşacak olursak A80 Supra bence daha iyidir fakat 90'ların son jenerasyonlarını ele alırsak 1. sıraya Honda NSX'i koyardım. Bu araçlar NSX'in yanında kötü bile kalır. :D

R34 ve A80 Supra en iyi araçlar değildir. Hele ufak oynamayla aşırı büyük güç elde edilen, Bugatti gibi markaların araçlarını tokatlayan araçlar hiç değildir. O araçlar üstüne ortalama bir Lamborghini veya BMW M5 parası harcanmış drag yarışı arabalarıdır.
Supra için dedikleriniz geçerli ancak R34 konusunda katılmıyorum. Bugünün 6.42 ile Nurburgring seri üretim rekoru sahibi Aventador SVJ o kadar karbonfibere rağmen 1600 kilogram.

R34, 4 çekeri, ayarlanabilir kanadı ve 4 tekerleğin dönmesi gibi sistemlerle zamanının ötesinde olan bir araç.

Son düzenleme:
Bugünün 6.42 ile Nurburgring seri üretim rekoru sahibi Aventador SVJ o kadar karbonfibere rağmen 1600 kilogram.
Gövde farkı var.

R34, 4 çekeri, ayarlanabilir kanadı ve 4 tekerleğin dönmesi gibi sistemlerle zamanının ötesinde olan bir araç.
Yeni nesil teknolojileri barındıran çok araç var 90'lardan. Böyle özellikler bir arabayı zamanının ötesine taşıyabilir fakat bu özelliklerin en yeni arabalardan daha pahalı bir fiyat sunacağını sanmıyorum :D?

1645650397837.png

Gövde farkı var.

Yeni nesil teknolojileri barındıran çok araç var 90'lardan. Böyle özellikler bir arabayı zamanının ötesine taşıyabilir fakat bu özelliklerin en yeni arabalardan daha pahalı bir fiyat sunacağını sanmıyorum :D?

Eki Görüntüle 1314275

O kadar pahalı olma sebebi o bölgelerde co k olmaması diye biliyorum.

Gövde farkı var.

Eki Görüntüle 1314275
Kült bir araba ve modifiye edilebilirliği çok fazla. Yurt dışında çok da fazla yok.

Tabii ki R34. Dört tekerlekten çekiş sistemi, multimedya ekranından turbo basıncından yağ sıcaklığına kadar bakabilme, tork yönlendirme, dört tekerleğin de dönmesi, ayarlanabilir arka kanat ve niceleri.

Supra ise düz yolda gidemeyen dört tekerlekli taşıt.

Supra görüp görebileceğin en boş araba. Ciddi anlamda. Motor haricinde o araç hiçbir şey. Yol tutuşu desen yok, araba desen teneke... R34'ün üstünde dört çeker gibi zamanının ötesi teknolojiler var.
Sana gerekli açıklamayı dışarıdan gelince yapacağım. Motor harici R34 ile farklarını güzelce madde madde yazacağım sana. Dört çeker eğer zamanın ötesi bir teknoloji ise diyecek bir şeyim yok. 98'de dört çeker yaygın bir teknolojiydi. Buna ek olarak, aracın sadece 2 modeli dört çekişli haberiniz olsun. 25gt four ile 25gt-x four modelleri dört çekişli. Yine ve yine araç ilk çıkışında sadece bir tane yağ soğutucu ile çıktı. Aracın boş GT-R paketinde difüzör gibi şeyler yok. Yaklaşık 12 farklı kasası var ve sen 50 tane üretilmiş kasayı bütün supra ile karşılaştırıyorsun. Bekle sana bildiklerini unutturacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı