Çözüldü R5 1400 sistem kendi kendine yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Albatbro

Hectopat
Daha fazla  
3 Gün öncesine kadar bir sorunu olmayan bilgisayarım bir anda görüntüyü kesip yeniden başlıyor bu daha çok bilgisayar yük altındayken oluyor, sorun ısıdandır belki diye CPU ve GPU'nun termal macunlarını değiştirdim fakat çözüme ulaşamadım. Olay günlüğünde hiçbir sorun gözükmüyor öncesinde "runtimeappbroker" ile ilgili 10016 Event ID ile ilgili sorun alıyordum buradaki forumu kullanarak hatayı çözüme kavuşturdum fakat kapanma sorunu hala devam ediyor. Sizce sorun nedir PSU ile ilgili olabilir mi bilgisayarımda OC yok ekran kartım kendinden OCli 3 senelik bilgisayar.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1400
Ekran Kartı: MSI RX460 2 GB
RAM: 8 GB 2400MHz
Anakart: ASUS Prime BM350M-A
PSU: Frisby FOEM 500W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3 Gün öncesine kadar bir sorunu olmayan bilgisayarım bir anda görüntüyü kesip yeniden başlıyor bu daha çok bilgisayar yük altındayken oluyor, sorun ısıdandır belki diye CPU ve GPU'nun termal macunlarını değiştirdim fakat çözüme ulaşamadım. Olay günlüğünde hiçbir sorun gözükmüyor öncesinde "runtimeappbroker" ile ilgili 10016 Event ID ile ilgili sorun alıyordum buradaki forumu kullanarak hatayı çözüme kavuşturdum fakat kapanma sorunu hala devam ediyor. Sizce sorun nedir PSU ile ilgili olabilir mi bilgisayarımda OC yok ekran kartım kendinden ocli 3 senelik bilgisayar.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1400.
Ekran kartı: MSI RX460 2 GB.
RAM: 8 GB 2400MHz.
Anakart: ASUS Prime BM350M-A.
PSU: Frisby FOEM 500W.

Normalde yetmesi lazım ama sorun PSU'dan gibi gözüküyor. Bence PSU'yu değişmen lazım zaten çok kaliteli değil ekran kartı normalde çok güç çekmez ama overclock yapmışsın.
3 Gün öncesine kadar bir sorunu olmayan bilgisayarım bir anda görüntüyü kesip yeniden başlıyor bu daha çok bilgisayar yük altındayken oluyor, sorun ısıdandır belki diye CPU ve GPU'nun termal macunlarını değiştirdim fakat çözüme ulaşamadım. Olay günlüğünde hiçbir sorun gözükmüyor öncesinde "runtimeappbroker" ile ilgili 10016 Event ID ile ilgili sorun alıyordum buradaki forumu kullanarak hatayı çözüme kavuşturdum fakat kapanma sorunu hala devam ediyor. Sizce sorun nedir PSU ile ilgili olabilir mi bilgisayarımda OC yok ekran kartım kendinden ocli 3 senelik bilgisayar.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1400.
Ekran kartı: MSI RX460 2 GB.
RAM: 8 GB 2400MHz.
Anakart: ASUS Prime BM350M-A.
PSU: Frisby FOEM 500W.

Normalde yetmesi lazım ama sorun PSU'dan gibi gözüküyor. Bence PSU'yu değişmen lazım zaten çok kaliteli değil ekran kartı normalde çok güç çekmez ama overclock yapmışsın.

Çözüm
3 Gün öncesine kadar bir sorunu olmayan bilgisayarım bir anda görüntüyü kesip yeniden başlıyor bu daha çok bilgisayar yük altındayken oluyor, sorun ısıdandır belki diye CPU ve GPU'nun termal macunlarını değiştirdim fakat çözüme ulaşamadım. Olay günlüğünde hiçbir sorun gözükmüyor öncesinde "runtimeappbroker" ile ilgili 10016 Event ID ile ilgili sorun alıyordum buradaki forumu kullanarak hatayı çözüme kavuşturdum fakat kapanma sorunu hala devam ediyor. Sizce sorun nedir PSU ile ilgili olabilir mi bilgisayarımda OC yok ekran kartım kendinden OCli 3 senelik bilgisayar.

Evet muhtemelen PSU kaynaklı keşke biraz araştırıp güç kaynağı alsaydınız :/

Dostum güç kaynağı en önemli bileşen sayılır.

Bu sorun PSU yeterli gücü sağlayamayınca olur. Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım arkadaşlar sağolun, dediklerinize göre daha öncesinde yeten PSU arızadan kaynaklı olarak güç yetmezliği oluşturuyor olabilir diyorum ve yeni bir 500W PSU almak için yola çıkıyorum değiştirdiğimde çözüme kavuşursa çözüm olarak işaretlerim ek bir soru sizce 600W almalı mıyım 1 tane usb 3.0, 2 tane 2.0, 2 tane ssd 120GB ve 240GBlık , 1 tane harici hard disk takılı ayrıca oyunları 30 dk civarı oynadıktan sonra PC kapanıyor bu bir şey değiştirir mi?

Anladım arkadaşlar sağ olun, dediklerinize göre daha öncesinde yeten PSU arızadan kaynaklı olarak güç yetmezliği oluşturuyor olabilir diyorum ve yeni bir 500W PSU almak için yola çıkıyorum değiştirdiğimde çözüme kavuşursa çözüm olarak işaretlerim ek bir soru sizce 600W alınır mı 1 tane USB 3.0, 2 tane 2.0, 2 tane SSD 120GB ve 240GB'lık, 1 tane harici hard disk takılı ayrıca oyunları 30 dk civarı oynadıktan sonra PC kapanıyor bu bir şey değiştirir mi?

Dostum o sisteme 400 Watt bile yeter ama 500 Watt almanda fayda var. Çünkü ekran kartında ek bir güç girişi olmadığı için 600 almana gerek yok.

Geri
Yukarı