R5 1400 Sistem vs R3 1300X Sistem

Merhaba tekrardan. :) Donanım Arşivi'nin topladığı bilgisayara göz attım. Oyun testi falan da vardı. PUBG'de kasma falan yoktu. Size de bir sorayım dedim. Linki bırakayım siz bakın :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun testlerini izledikten sonra bunu almaya karar verdim.
Tabi sizin de görüşünüz benim için önemli.
Almalı mıyım ?
Almamalı mıyım ?

GTX 1060 3GB için zorlayın. 1050 Ti’a göre %25-%30 daha iyi bir karttır. Kart sizi yaklaşık 2 yıl götürür. Sonrasında VRAM yetmezliği başlar. Önerim 1060 3GB olur.

Bende bu linki atmıştım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada 1060 var. Sizce güzel mi ? Pek anlamıyorum da :)

Bende bu linki atmıştım:
Burada 1060 var. Sizce güzel mi ? Pek anlamıyorum da :)

Bana kalsa o sistem pek iyi değil. 3200₺ bütçeye R5 1400 konulabilirdi. Bir de anakartı değiştirirseniz daha iyi olur.

@Silinen üye Rica etsem benim için PC toplar mısınız ? @Critness arkadaşımız da toplamıştı ona da teşekkür ederim :) fakat inno3d ekran kartlarında sıkıntı oluyormuş reddit'ten okumuştum. O yüzden bi kuşkulandım :)
Alabileceklerim bunlar ;
R5 1500X
GTX 1060
Gerisi sizde :)

Adsız.jpg Azıcık bilgimle şöyle bişey yaptım. 1060 bütçemi aşıyor da o yüzden onu alamıyacağım sanırım. Ama yinede sizin önerinizi bekliyorum.

@Silinen üye Rica etsem benim için PC toplar mısınız ? @Critness arkadaşımız da toplamıştı ona da teşekkür ederim :) fakat inno3d ekran kartlarında sıkıntı oluyormuş reddit'ten okumuştum. O yüzden bi kuşkulandım :)
Alabileceklerim bunlar ;
R5 1500X
GTX 1060
Gerisi sizde :)

Eki Görüntüle 276035 Azıcık bilgimle şöyle bişey yaptım. 1060 bütçemi aşıyor da o yüzden onu alamıyacağım sanırım. Ama yinede sizin önerinizi bekliyorum.

Bu sistem genel olarak güzel. RAM’in MHz’i düşük kalmış sanki. İtopya’da Gskill Ripjaws 8GB 3000MHz modelinden öneririm. Madem 1060 olmuyor, çok sıkıntı çıkarmaz. Ama işlemciye 100₺ fazla verip R5 1600 öneririm. Gerçekten 100₺’ye değecek bir performans farkı var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı