R5 1400 sistem vs R3 3100 sistem

Daha fazla  
Hangi sistem daha mantıklıdır?

Ryzen 1400.
ASUS A320M-K
Corsair 8 GB RAM.
500W PSU +80
WD 1 TB HDD.
GTX 1060 3GB.

Ryzen 3100.
16 GB RAM.
1TB M.2
600W PSU.
144Hz 1 ms monitör.
Ekran kartı sonradan alınacak.

İkinci sistem ile boş monitöre bakarsın. 1060 3 GB iyidir, 144Hz monitörü her zaman alırsın, indirim denk getirirsin ama ekran kartı piyasasındaki krizin durumu malum.

Hocam 1300 TL'ye RX 580 8 GB buldum Coil Wine sorunu var 1 sene kullanılmış 1 sene garantisi var. Onu değiştirsek peki?

İlk sistemi alıp 8 GB RAM, SSD ve monitör alıyorum o zaman. Bir de bunlar için yılbaşınımı beklemeliyim indirim için. Ayrıyeten performans olarak beni üzermi bu sistem. GTA 5, Valorant, RDR2, Battlefield, FIFA, NBA oynayacağım.

İlk sistemi alıp 8 GB RAM, SSD ve monitör alıyorum o zaman. Bir de bunlar için yılbaşınımı beklemeliyim indirim için. Ayrıyeten performans olarak beni üzermi bu sistem. GTA 5, Valorant, RDR2, Battlefield, FIFA, NBA oynayacağım.

İkinci sistem de güzel ama dediğim gibi ekran kartı piyasasının durumu ortada. Sen kendine 2500-3000 TL'ye bir adet 1060 3 GB indirebilirsen ikinci sistemi alman daha iyi olur. İlk sisteme edeceğimiz RAM, SSD ve monitör masrafı bu kadar olacaktır çünkü. Ayrı ayrı alamam dersen ilk sistemi kap geç. Ufak da bir pazarlık yap.

İkinci sistem de güzel ama dediğim gibi ekran kartı piyasasının durumu ortada. Sen kendine 2500-3000 TL'ye bir adet 1060 3 GB indirebilirsen ikinci sistemi alman daha iyi olur. İlk sisteme edeceğimiz RAM, SSD ve monitör masrafı bu kadar olacaktır çünkü. Ayrı ayrı alamam dersen ilk sistemi kap geç. Ufak da bir pazarlık yap.

Hocam Xbox Series S ile takas yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı