R5 1400 ve GTX 1660 Super darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
J

Jira'nın süper çakması 3T

Ziyaretçi
Arkadaşlar GTX 1660 Super almayı düşünüyorum. Bir forumda gördüm normalde 1650 Super alacaktım 150 TL daha fazla verip daha iyisini almayı düşünüyorum. Fakat AMD Ryzen 5 1400 işlemcim. Var dar boğaz yapar mı yapmaz mı onu bir öğrenmek istedim.

İşlemcinize overclock yapabilirseniz büyük bir darboğaz oluşacağını sanmıyorum. Ama overclock imkanınız yoksa (İşlemci fanı vs.) darboğaz olacaktır.

Arkadaşlar videoda overclock ile çok rahatça besliyor %55 kullanım ile ufak bir overclock ile besletebiliri miyim?

Arkadaşlar videoda overclock ile çok rahatça besliyor %55 kullanım ile ufak bir overclock ile besletebiliri miyim?
OC için daha iyi bir soğutucu ve en az B350 veya B450 bir anakarta ihtiyacın var. Ki OC yapsan bile darboğazı önleyemessin. Ryzen 1000 serisi işlemcilerin OC performansı çok iyi değil.

OC için daha iyi bir soğutucu ve en az B350 veya B450 bir anakarta ihtiyacın var. Ki OC yapsan bile darboğazı önleyemessin. Ryzen 1000 serisi işlemcilerin OC performansı çok iyi değil.

Videolarda GTX 1660 Ti'yı besleyebiliyor overclocksuz.
Bu modelin üstüne çıkmanı pek önermem. 1660 Super ile işlemcin darboğaz yapacaktır. 3.9GHz gibi sağlam bir OC yaparsan belki kurtarabilir ama emin değilim.

Zaten onu alacaktım fakat fiyatı makulmuş 400 TL fark var ben 2000 TL sanıyordum :D o ZMN GTX 1650 Super alayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı