R5 1500X GTX 1060 sistem yükseltme

cursedrabbit9

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdaki işlemci, anakart ve depolama birimini değiştirmek istiyorum. Fakat konu hakkında çok fikir sahibi değilim. Önerilerinizi bekliyorum :)

Bilgisayar parçalarım:

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X 3.7 GHz.
Ekran kartı: MSI Gaming X 1060 6 GB.
Anakart: ASUS Prime B350M-K.
RAM: 2.(Hyper X 8 GB)
HDD: Seagate 3.5" 1 TB skyhawk.

Kardeşim merhaba, seninle hemen hemen aynı özelliklerde sistem kullanıyordum. Sonrasında Anakartı değişmeden İşlemciyi Ryzen 5 3600, Ekran Kartını RX 5600, Ram'i de 3200 Mhz 16 GB olarak değiştirdim. Eğer Ryzen 5 3600 üzeri bir işlemci alacaksan anakartını değiştir ancak 3600 üzerine çıkmayacaksan bence gerek yok. Ben herhangi bir problem yaşamadım.

Kardeşim merhaba, seninle hemen hemen aynı özelliklerde sistem kullanıyordum. Sonrasında Anakartı değişmeden işlemciyi Ryzen 5 3600, ekran kartını RX 5600, Ram'i de 3200 Mhz 16 GB olarak değiştirdim. Eğer Ryzen 5 3600 üzeri bir işlemci alacaksan anakartını değiştir ancak 3600 üzerine çıkmayacaksan bence gerek yok. Ben herhangi bir problem yaşamadım.
Intel geçmeyi düşünüyorum aslında. Bilgisayarımda 4-5 aydır inanılmaz bir performans düşüşü var. Anladığım kadarıyla HDD ve işlemcim beni yarı yolda bırakıyor.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdaki işlemci, anakart ve depolama birimini değiştirmek istiyorum. Fakat konu hakkında çok fikir sahibi değilim. Önerilerinizi bekliyorum :)

Bilgisayar parçalarım:

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X 3.7 GHz.
Ekran kartı: MSI Gaming X 1060 6 GB.
Anakart: ASUS Prime B350M-K.
RAM: 2.(Hyper X 8 GB)
HDD: Seagate 3.5" 1 TB skyhawk.

Bütçeniz ne kadar söylerseniz ben ve arkadaşlar yardımcı olabiliriz.

Teşekkür ederim. SSD için bir öneriniz var mı? Yaklaşık 500GB'lık bir SSD düşünüyorum.

M.2 mi SATA mı hocam?
SATA için belki:

Intel geçmeyi düşünüyorum aslında. Bilgisayarımda 4-5 aydır inanılmaz bir performans düşüşü var. Anladığım kadarıyla HDD ve işlemcim beni yarı yolda bırakıyor.
Ben Ryzen 5 1500X'i 2017'de almıştım o zamanlar dahi alt seviye bir ürün olduğu belliydi, az biraz paraya kıyıp 1600 almamıştım. Ama emin olun Ryzen 5 3600 sizi üzmez, hem anakart masrafından da kurtarır.

Bütçeniz ne kadar söylerseniz ben ve arkadaşlar yardımcı olabiliriz.

M.2 mi SATA mı hocam?
SATA için belki:
SSD’nin 700 lirayı geçmemesi gerek. M.2 ve SATA arasındaki farklar nedir hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı