Çözüldü R5 1500X GTX 1070 SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bashiboss

Femtopat
Daha fazla  
RAM
ADATA XPG RAM 16 GB (2x8)
SSD veya HDD modeli
Transcend TS240GSSD220S 240 GB SSD
Ekran kartı
MSI GTX 1070
Anakart
AB350M-D3V
İşlemci
AMD Ryzen 5 1500x
Windows 10 en son sürümü format attığım halde mavi ekran hatası aldım, dump dosyalarını linkte paylaşıyorum sebebini bulan birisi yardımcı olursa sevinirim. ( BIOS güncel F1H )

@Enes3078

@KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Şimdilik yok. Mavi ekran alıp almadığını bildir birde :)
Hocam yeni sdd ile de mavi ekran verdi ya nasıl çözeriz bunu
system_service_exception şeklinde mavi ekran verdi , minidumb dosyasını paylaşıyorum altta belirgin bir şey diyordur umarım nedeni çıkar

1.PNG
2.PNG

Ramler de temiz çıkmıştı ( uygulama %100 sonuç veriyorsa eğer) başka nedenleri ne olabilir sizdeyim şu an

Hocam sen aldın deyince bir şey dememiştim. Keşke öneri isteseydin. Benim önerdiğim bir SSD'yi alırdın :)
Ses sürücünü demiştim ama yapmamışsın. Ağ kartını'da güncelle.
RAM MHZ değerini BIOS'ta kontrol et. Max 3200 olsun yada Auto yap.

Hocam sen aldın deyince bir şey dememiştim. Keşke öneri isteseydin. Benim önerdiğim bir SSD'yi alırdın :)
Ses sürücünü demiştim ama yapmamışsın. Ağ kartını'da güncelle.
RAM MHZ değerini BIOS'ta kontrol et. Max 3200 olsun yada Auto yap.

Şu anki ssd kötü mü ki fiyatı düşmüştü diye aldım onu aceleye geldi biraz, ağ kartını nasıl güncelleye bilirim , ek olarak biostan default ayarlar yapsam çözülecek herhalde son dediğiniz kısım için

Evet Default'a çek ama yinde bir kontrol et.
Ağ kartını buradan indir yükle.

Tamamdır, ses kartı dosyasını klasöre çıkartıp setup ile çalıştırdığımda bu kısım geldi devam edip kuruyor PC'yi baştan başlatıyor sonra yine buraya geliyor yanlış mı yapıyorum bir şeyi, yoksa gittiği kadar devam mı ne yapayım 😅

124.PNG

5555.PNG

Onu yazdım devam edip yeniden başladı tekrar devam deyince bu hatayı verdi

14124.PNG

Bu da ağ güncellemesi sonrası hali, olmuştur umarım

123123123.PNG

Bu da ses sürücüsünün son hali 2019 olarak kalmış büyük ihtimal güncellemedi kursam da

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0887&SUBSYS_1458A182&REV_1003
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0887&SUBSYS_1458A182

Son olarak anakartın sitesinden gördüğüm driverlar var audio kısmında, bunlar ile işim var mı ?
afafaf.PNG

Son düzenleme:
Oldu galiba anlık ses sürücüsü lan ve grafik sürücüleri bu şekilde, tekrar mavi ekran vermez umarım

1.PNG
2.PNG
3.PNG

Dosyaları klasöre çıkart. Aygıt yöneticinsen o klaösrü gösterek güncelle.
Ses, video ve oyun denetleyicileri başlığı altındakiler yakın tarih dururken üstteki ses girişleri ve çıkışları bölümündeki 2019 olarak gözüküyor farkı nedir

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı