R5 1500X işlemciye ekran kartı önerisi

Alp Tayman

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Işlemci: Ryzen 5 1500X.
  • Ekran kartı: MSI GTX 1060 6 GB Gaming X+
  • RAM: 16 GB 3200MHz DDR4.
  • Anakart: B350 MSI Tomahawk.

Artık yeterli gelmediğini acı acı fark ettiğim GTX 1060 ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum lakin artık donanım parçalarına ve piyasaya uzak kaldığım için öncelikle bilenlere danışmak isterim.

Ryzen 1500X işlemcim için darboğaz yapmayacak en kuvvetli ekran kartı hangisi olabilir sizce? Kısıtlı bir bütçem var gönül isterdi hem işlemci hem de ekran kartı değiştireyim ama en az hasarla atlatmak istiyorum bulunduğum durumu. Sistem MSI B350 Tomahawk üstüne kurulu Corsair RM750X güç kaynağım mevcut.

Ama derseniz ki yakın zamanda işlemci de değiştirmek isteyecek o sistem sırf ekran kartı ile kalmayacak, evet haklısınız. Biraz daha bütçeyi genişletip işlemci ile değiştirmek istersek B350'nin baş edebileceği Max işlemcimiz hangisi olur?

Yalnız ekran kartı veya işlemci + ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Okuyup zaman ayıran herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı şeyi düşünüyorum 1060 hala taş gibi kart bence.

Selamlar,

En çok grafik isteyen düzenli oynadığım oyun Warzone 23inç monitörüm ile düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda bugün 70 FPS'i geçmedi, resolution da %75.. Ee haliyle çamur gibi bir oyun deneyimi. 144Hz monitöre sahip olup 50-70 FPS ile düşük ayarlarda oyun oynamayı seven biri değilim.

144 FPS ile oynama beklentim tabii ki yok ama en azından orta grafiklerde 90-100 seviyelerine çekmek gerek ki oyunun keyfine varalım.

F/P oranını da düşünerek iki bileşeni mi yoksa sadece ekran kartını mı değiştirmek daha mantıklı olur?

Teşekkürler yorumlarınız için.

Selamlar,

En çok grafik isteyen düzenli oynadığım oyun Warzone 23inç monitörüm ile düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda bugün 70 FPS'i geçmedi, resolution da %75.. Ee haliyle çamur gibi bir oyun deneyimi. 144Hz monitöre sahip olup 50-70 FPS ile düşük ayarlarda oyun oynamayı seven biri değilim.

144 FPS ile oynama beklentim tabii ki yok ama en azından orta grafiklerde 90-100 seviyelerine çekmek gerek ki oyunun keyfine varalım.

F/P oranını da düşünerek iki bileşeni mi yoksa sadece ekran kartını mı değiştirmek daha mantıklı olur?

Teşekkürler yorumlarınız için.
Warzone için ikisini de değiştirmen lazım. Toplam bütçeni söyle ona göre önerelim.

Warzone için ikisini de değiştirmen lazım. Toplam bütçeni söyle ona göre önerelim.

Toplam bütçem maksimum 4000.- diyebilirim.

Kara cuma indirimlerine istinaden güvenilir bir internet sitesinde RX5600 ve RTX2060'lar 3000.- civarında, güzel bir fırsat gibi göründü gözüme ama emin olamadım.

Desteğiniz için tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı