R5 1500X Sisteme Windows 11 Kurulmalı mı?

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1500X islemcim var dogal yollarla yukseltmeye calistigimda Windows 11 kurulamıyor ama internetten edindigim bilgilere gore Windows 11 kurulabilir. Sorum su: İslemcim uymadigi halde Windows 11 kurarsam guncellemeleri alabilir miyim ve bu halde gecmemi önerir misiniz? Windows 10'dan sıkıldım artik.

Gerekli ozellikleri ekliyorum buraya:
Ryzen 5 1500X islemci.
8 GB 3200 MHz RAM.

Simdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu 64 bit işlemci veya çip üzerinde sistem (SoC) üzerinde 2 ya da daha fazla çekirdekli 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı. Microsoft'un sitesindeki açıklama bu işlemciniz karşılıyor ise yükseltebilirsiniz problem yok. Ayrıca yükseltememe sebebinizi söyleyin onu çözelim.

Ryzen 5 1500X islemcim var dogal yollarla yukseltmeye calistigimda Windows 11 kurulamıyor ama internetten edindigim bilgilere gore Windows 11 kurulabilir. Sorum su: İslemcim uymadigi halde Windows 11 kurarsam guncellemeleri alabilir miyim ve bu halde gecmemi önerir misiniz? Windows 10'dan sıkıldım artik.

Gerekli ozellikleri ekliyorum buraya:
Ryzen 5 1500X islemci.
8 GB 3200 MHz RAM.

Simdiden herkese teşekkürler.
Hocam uyumluluk denetleme aracını kullandınız mı? TPM 2.0 ve Secure Boot ayarınızdan ötürü kuruluma izin vermiyor olabilir.

Uyumlu 64 bit işlemci veya çip üzerinde sistem (SoC) üzerinde 2 ya da daha fazla çekirdekli 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı. Microsoft'un sitesindeki açıklama bu işlemciniz karşılıyor ise yükseltebilirsiniz problem yok. Ayrıca yükseltememe sebebinizi söyleyin onu çözelim.

Yukseltmeme sebebim yok yukseltmeyi istiyorum zaten. Islemcim karsilamiyor diye biraz uzak durdum ama artik Windows 10 sıkmaya başladı. Görünüm değişikliği iyi gelir :D

Hocam uyumluluk denetleme aracını kullandınız mı? TPM 2.0 ve Secure Boot ayarınızdan ötürü kuruluma izin vermiyor olabilir.

Her şeyde yesil tik var islemci kisminda unlem ya da kırmızı carpi vardi. Eve gidince gördüğüm yontemleri deneyip Windows 11'e gecmeyi dusunuyorum. Bir problem olursa da Windows 10'a geri donerim. Tek endisem Windows 11'e gectigimde guncelleme alacak miyim almayacak miyim?

İşlemciniz Windows 11 için gayet yeterli ve karşılayıcı çarpı çıkan yere dikkatli bakın başka bir şeyden dolayıdır muhtemelen. O problemi çözdüğünde hepsi yeşile dönecektir SS atabilirsin kontrol edebilirim.

İşlemciniz Windows 11 için gayet yeterli ve karşılayıcı çarpı çıkan yere dikkatli bakın başka bir şeyden dolayıdır muhtemelen. O problemi çözdüğünde hepsi yeşile dönecektir SS atabilirsin kontrol edebilirim.

Şu an işteyim hocam sabah eve gittigimde cekip atarim. Beklemede kalin :D işte sıkıldım kafama takıldı sorayım dedim.

Hocam CPU gereksinimleri sayfasında Windows 11 sürümleri için Ryzen 5 1500X desteklenmiyor.

Hocam CPU gereksinimleri sayfasında Windows 11 sürümleri için Ryzen 5 1500X desteklenmiyor.

Evet onu ben de biliyorum. Simdi diger yollarla gecmek varken sirf Windows 11 icin yeni islemci almak bence sacmalik olur. Tek sıkıntı desteklemedigi halde kurulabilir mi? Kurulabilirse ileride guncelleme alabilecek miyim?

unknown2-png.1523689

orijinal hali

Eki Görüntüle 1619881
türkçesi

İlgili makale

Hocam daha önceden yazmıştım bir konuya sanırsam bu adımlar desteklenmeyen CPU'lar içinde kullanılabiliyor. Dener misiniz? Windows 11 imajı indirin, Rufus ile flash diskinize yazın, ardından kurulum aşamasına gelin ve dosyalarınızı koruyarak yükseltebilir ya da temiz kurulum yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı