R5 1500X vs i5 9400F vs R5 2600 sistem

berkan291

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bu 3 sistem arasında kaldım. Sizden istediğim şey 3 mümkün olduğunca 3 sistem hakkında 1, 2, 3 şeklinde minimum fiyat bilgisi ve hangisini tercih etmem gerektiğini söylemeniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Screenshot_20210829_190748_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Screenshot_20210829_190709_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Screenshot_20210829_190545_com.abtnprojects.ambatana.jpg

9400F ve 1650S sistemde monitör yok mu normalde en iyi seçenek oyun performansında diğerlerini yer bu üçü arasında. Sonra birinci en son da üçüncü sistem diyebilirim. 1500X eski işlemcimdi kapasitesini az çok biliyorum. Hepsi de 1x8 GB RAM'li maşallah, tam performans almamaya yemin etmişler.

2, 1, 3 diyorum. Fiyatlarını sen yazsan daha doğru olur ne içerikleri tam görünüyor ne de markalar.

9400F ve 1650S sistemde monitör yok mu normalde en iyi seçenek oyun performansında diğerlerini yer bu üçü arasında. Sonra birinci en son da üçüncü sistem diyebilirim. 1500X eski işlemcimdi kapasitesini az çok biliyorum. Hepsi de 1x8 GB RAM'li maşallah, tam performans almamaya yemin etmişler.

2, 1, 3 diyorum. Fiyatlarını sen yazsan daha doğru olur ne içerikleri tam görünüyor ne de markalar.

Bende aynı şekilde dediklerinize katılıp 2, 1, 3 derim.

Fakat hepsi kötü denebilecek sistemler.

..

Yorum için teşekkürler resimde yazıldığı gibi hepsi 2. Sistem monitörsüz 1 ve 2 4500 e 3 4750 ye konuşuldu sizce fiyatlar nasıl
..

Yorum için teşekkürler resimde yazıldığı gibi hepsi 2. Sistem monitörsüz 1 ve 2 4500 e 3 4750 ye konuşuldu sizce fiyatlar nasıl
2. Sistem ram 2666 mhz bu arada

@berkan291 bu durumda ikinci sistem biraz esprisini kaybediyor monitör olmaması dezavantaj. Üçüncü sistemdeki monitör nereden baksan 800 TL eder kafadan. İlk sistemdeki monitörün modelini öğrenebilirsin bakalım neymiş eğer güzel bir modelse ikinci sistemden daha iyi bir seçenek olur bu haliyle.

@berkan291 bu durumda ikinci sistem biraz esprisini kaybediyor monitör olmaması dezavantaj. Üçüncü sistemdeki monitör nereden baksan 800 TL eder kafadan. İlk sistemdeki monitörün modelini öğrenebilirsin bakalım neymiş eğer güzel bir modelse ikinci sistemden daha iyi bir seçenek olur bu haliyle.

Samsung'un monitörü 19 inç gibi gözüküyor

Durum iyice karmaşık hale geldi. Donanım olarak en iyisi ikinci ama monitör yok, donanım olarak en geride olan 3. ama en iyi monitör de onda. İlk sistem ise tam ortası. Ben monitör alırım diyorsan ikinci sistemi al derim, yoksa ilk sistemi al monitörünü satıp daha iyisini al. Olmadı üçüncü sistemi al işlemciyi satıp 3100 falan tak.

Durum iyice karmaşık hale geldi. Donanım olarak en iyisi ikinci ama monitör yok, donanım olarak en geride olan 3. ama en iyi monitör de onda. İlk sistem ise tam ortası. Ben monitör alırım diyorsan ikinci sistemi al derim, yoksa ilk sistemi al monitörünü satıp daha iyisini al. Olmadı üçüncü sistemi al işlemciyi satıp 3100 falan tak.
1 ve 2 de İşlemci olarak ve ekran kartı olarak 2 daha mı üstün?

@berkan291 ikinci sistemin hem işlemcisi hem de ekran kartı diğerlerinden daha iyi. Birinci ve üçüncü sistemin ekran kartları aynı ama işlemci olarak 1500X en geride kalanı. O işlemciyi 4 sene kullandım güzeldir aslında ama diğerleriyle kıyaslayınca geride kalıyor. Durum bu açıkçası, monitörü kendin alacaksan ikinci sistemi al geç derim. Bu arada hangi sistemi alırsan al tam performans için RAM'leri 2x8 GB yapmayı unutma.

@berkan291ikinci sistemin hem işlemcisi hem de ekran kartı diğerlerinden daha iyi. Birinci ve üçüncü sistemin ekran kartları aynı ama işlemci olarak 1500X en geride kalanı. O işlemciyi 4 sene kullandım güzeldir aslında ama diğerleriyle kıyaslayınca geride kalıyor. Durum bu açıkçası, monitörü kendin alacaksan ikinci sistemi al geç derim. Bu arada hangi sistemi alırsan al tam performans için RAM'leri 2x8 GB yapmayı unutma.
Anladım dostum bilgiler için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı