R5 1600 2 Çekirdek 4 Thread gözüküyor

KutayOnR

Hectopat
Yer
Varşova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65 Thin 10SDR
Meslek
Öğrenci
Ryzen 5 1600 işlemcim 2 çekirdek 4 thread olarak gözüküyor. Minecraft oyununda 4 olarak gözüküyor ama Cinebench ve Ryzen Master programlarında 2/4 şeklinde gözükmekte. Yardım ederseniz sevinirim. Aynı şekilde CPU-Z programında da öyle.

Görev yöneticisinden bakar mısın? ''Görev yöneticisi> Performans> CPU''
MSCONFİG üzerinden çekirdek sayılarına bakabilirsin.

Daha önceden başka bir işlemcimi vardı? Eğer daha önceden bir işlemci vardı da sonradan Ryzen 5 1600 taktıysanız öyle gözükmesi normal format atınca düzeliyor.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. BIOS'dan bir şeyleri kurcalayarak tekrar 6/12 yaptım.

8 çekirdek 16 thread olarak çıkanını gördüm nadir olarak şanslı insanlara fakat bunu görmedim, donanımla ilgiliyse şanssızsınız cidden.

O şanslı AMD kullanıcıları için geçerli dostum. Bazılarına da 12nm olarak geliyor. Ben yazın topladım o yüzden öyle bir şey olmadı.

Bende alacağım bu işlemciyi kısmet olursa bugün yarın. Umarım böyle bir şey yaşamam ama yanlışlık vardır bence.

Bugüne kadar sıkıntısız kullandım. Benim hatam galiba eğer şanslı ise 8 çekirdek veya 12nm gelebilir. 12nm R5 2600'in bir tık daha az güçlüsü. OC ile 3.nesil bir işlemciye bile çıkabilir. Alınca bana yazmayı unutma. ;D

Daha önceden başka bir İşlemcimi vardı? Eğer daha önceden bir işlemci vardı da sonradan Ryzen 5 1600 taktıysanız öyle gözükmesi normal format atınca düzeliyor.

Düzelttim teşekkürler.

İşletim sisteminden kaynaklı olabiliyor benim de basıma gelmisti 4 cekirdegi 2 cekirdek olarak görüyordu

Teşekkürler çözdüm.

görev yöneticisi=performans=işlemci kısmında yazması gerekiyor kaç çekirdek olduğu veya aygıt yöneticisinden bakabilirsiniz,işlemci adı altında kaç tane işlemcinizin yazdığını görebilirsiniz.Bunun Sonucunda Bize Ne Yazdığını Bildirirseniz Size Daha İyi Açıklamalar Yapabilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı