Çözüldü R5 1600 AF - 1660S sistem hata vermeden reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
9
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://www.transfernow.net/dl/20240523N5ECk4BW
RAM
Hikvision 2X8 3200MHZ CL18
SSD veya HDD modeli
SK Hynix OEM 512GB
Ekran kartı
MSİ Gaming X GTX 1660 Süper
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 1600AF
Merhaba, 1600 AF, B560M S2H, 2x8 3200MHz RAM, GTX 1660 Super MSI Gaming X, Cooler Master 500W PSU, SK Hynix 512 GB M.2 SSD var sistemde. Sadece Valorant ve GTA V yüklü. İkisinde de hata vermeden reset atıyorç olay günlüğünde Kernel Power, minidump doyalarında ntoskrnl.exe diyor. PSU değiştirmek dışında ne deneyebilirim? Sistem bir arkadaşımda. Ben şehir dışındayım 2 gündür uzak bağlanıp bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Minidump'lar: Desktop.rar indirilebilir

Windows Update yapıldı.
3 farklı GPU driver sürümü denendi.
Eksik DLL dosyaları Windows araçları vasıtasıyla tamamlandı.
CPU ve GPU stres testi yapıldı sorun çıkmadı.
RAM Memtest yapıldı.
SSD hız ve sağlığı sorunsuz.

şuanda da OCCT power testi yapıyorum. anakart 12V kanalı 11,63V, GPU 12V kanalı 11,8V veriyor. 10 dakikadır tık yok

Çözüm
Oyundan atma büyük oranda RAM kaynaklı oluyor, ama bunu çoğu oyunda yapması lazım, tek oyunda oluyorsa oyun kaynaklı sorun olabiliyor.
Hocam arkadaşın 2 -3 tane uzatma prizi takmasından oluyormuş. Onları aradan çıkartıp direkt prize taktırdım düzeldi. Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun 🌹
Bu Microsoft sürücüsü, normalde sorun çıkarmaz, eğer bundan sonuç alamazsanız görüntü için kullandığınız kabloyu değiştirip deneyin.
hocam teşekkür ediyorum, 2-3 saat kadar gta v oynandı ve kapanmadı sistem. Monitörü silip baştan yükledim, displayport kablosunu da ekran kartının başka portuna taktırdım.
şuanda valorant hata veriyor onu çözmeye çalışıyoruz. hata vermeden kapanıyor şak diye

Hocam teşekkür ediyorum, 2-3 saat kadar GTA V oynandı ve kapanmadı sistem. Monitörü silip baştan yükledim, DisplayPort kablosunu da ekran kartının başka portuna taktırdım.
Şu anda Valorant hata veriyor onu çözmeye çalışıyoruz. Hata vermeden kapanıyor şak diye

Rica ederim.

Valorant masaüstüne mi atıyor?

Diğer oyunlarda sorun yoksa Valorant kaynaklı bir problemdir, Vanguard'ı kaldırıp Valorant'a dosya doğrulaması yapın, tekrar yüklesin Vanguard'ı o şekilde test edin.
bugün format atıp Win10'den 11'e geçtik. Bakalım umarım düzelir

Diğer oyunlarda sorun yoksa Valorant kaynaklı bir problemdir, Vanguard'ı kaldırıp Valorant'a dosya doğrulaması yapın, tekrar yüklesin Vanguard'ı o şekilde test edin.
Hocam Kernel Power 41 hatası veriyor valorant'da. Arkadaş 2 adet uzatma prizle bağlamış, direk prizde dene dedim. Bir de başka oyunda deneyecek. Düzelmezse bayram tatilinde yanına gittiğimde PSU değiştireceğim.

IMG-20240526-WA0061.jpg

Oyunu açtıktan birkaç dakika sonra hata vermeden siyah ekrana düşüyor, sonra kendi kendine kapanıp masaüstüne atıyor. Minidump dosyası da oluşturmamış

Son düzenleme:
Bugün format atıp Windows 10'den 11'e geçtik. Bakalım umarım düzelir

Hocam Kernel Power 41 hatası veriyor Valorant'ta. Arkadaş 2 adet uzatma prizle bağlamış, direk prizde dene dedim. Bir de başka oyunda deneyecek. Düzelmezse bayram tatilinde yanına gittiğimde PSU değiştireceğim.

Eki Görüntüle 2205628

Onu sistem kapanıyorsa ondan dolayı verir, sistemin kapanma nedeni PSU olabilir evet, OCCT ile Power testi yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı