Çözüldü R5 1600 AF 3060 sistemde Windows 11 BIOS öncesi ekranda çok fazla kalıyor ve geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dinozoflar

Hectopat
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung M.2 NVMe ve Samsung SATA SSD
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Gigabayte B450M S2H V2
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600 AF
Merhaba arkadaşlar,

Windows 11 en güncel sürümü kullanmaktayım, bütün Driver'larım da güncel baştan belirtmek isterim. Sorun şu, son birkaç gündür bilgisayar boot ederken veya yeniden başlatırken bilgisayar oldukça geç açılmaya başladı, neredeyse 1 dakikayı buluyor. Samsung NVMe SSD' kurulu olmasına rağmen yine 35 saniyelerde açılıyordu bilgisayar fakat son birkaç gündür süre iki katına çıkmış durumda. Bilgisayarın ekstradan beklediği ekran ise şöyle, hani ilk Windows sürümlerinden beri süregelen, anakart markası ve BIOS tuşları ekranda çıkmadan hemen önce, simsiyah ekranın sol üstünde bir tire çıkar, tire hemen birkaç satır aşağıya iner ve ondan sonra BIOS tuşları gelir ya, işte bilgisayar oradaki tire ekranında fazla bekliyor yaklaşık bir 15 saniye kadar. Bunun sebebi ne olabilir?

Anakart modelim: Gigabyte B450M S2H V2.

Çözüm
Dışarıdan bağladığınız bir cihaz tire işaretinde uzun süre beklemesine sebep oluyor olabilir. Tüm aygıtları söküp test edebilirsiniz.
Dışarıdan bağladığınız bir cihaz tire işaretinde uzun süre beklemesine sebep oluyor olabilir. Tüm aygıtları söküp test edebilirsiniz.
Çok teşekkür ediyorum, bu kadar basit bir çözümü olduğu için utandım biraz :D Başta usb uzatma kablosundan sandım, çıkardım ona rağmen sorun devam etti. Xbox Controller Usb Dongle'ın yerini değiştirince ise sorun çözüldü. Aslında hep aynı yerde takılıydı neden sorun çıkardı anlamadım...

Bu ara o tire çıktığı sırada sanırım bilgisayar takılı olan donanımları veya aygıtları tanımak için bir süre harcıyor. Neyse sorunu yaşayan arkadaşların aygıt yöneticisinden hangi usb portu sorun çıkarıyor diye kontrol etmesini tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı