R5 1600 AF 6650 XT sistem donuyor

ROTS

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar bilgisayar az önce art arda donmaya başladı oyundayken yani 5 FPS'e düştü sanki bilgisayar. Ekran kartını resetledim düzelir diye ama olmadı bir süre sonra düzeldi ve yine donmaya başladı. Bu sefer bilgisayarı yeniden başlattım donma düzelince şu an donmuyor, bilgisayarımda ciddi bir darboğaz var acaba ondan olabilir mi? Veya anakarttan olabilir mi?
Sistem:
AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Prime A320M-K
MSI Gaming X Radeon RX 6650 XT.
Adata SU630 240GB.
Adata Gammix 8 GB 3200MHz RAM 2X.
Performax hellfire kasa + 550W PSU (kasa ile birlikte geldi o yüzden çok bilmiyorum)

Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar bilgisayar az önce art arda donmaya başladı oyundayken yani 5 FPS'e düştü sanki bilgisayar. Ekran kartını resetledim düzelir diye ama olmadı bir süre sonra düzeldi ve yine donmaya başladı. Bu sefer bilgisayarı yeniden başlattım donma düzelince şu an donmuyor, bilgisayarımda ciddi bir darboğaz var acaba ondan olabilir mi? Veya anakarttan olabilir mi?
Sistem:
AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Prime A320M-K
Adata SU630 240GB.
Performax hellfire kasa + 550W PSU (kasa ile birlikte geldi o yüzden çok bilmiyorum)

Ekran kartın yüksek olup işlemcin düşük olduğu için olabilir.

RAM'leri test et bakalım sorun çıkacak mı ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Prime A320M-K
Adata SU630 240GB.

1600 AF idare ediyor gibi. Sorun daha çok Windows ve SSD kaynaklı gibi gözüküyor eğer daha önce olmuyorsa.

Yeni bir şey fark ettim Microsoft Edge'yi açınca donmaya başlıyor sanırım.

Adata SU630 baş şüpheli.

Daha öncelerde oyunlarda drop giriyordu. SSD'den şüphelenmiştim. Test yaptırdık sorun çıkmadı ama emin değilim.

RAM'leri test et bakalım sorun çıkacak mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir keresinde RAM'ler %100 kullanıyordu ve çok kasıyordu bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
daha öncelerde oyunlarda drop giriyodu ssd den şüphelenmiştim test yaptırdık sorun çıkmadı ama emin değilim
Çok çabuk sağlığını ve hızını yitiren bir model Adata Su630. Ama yazılımsal bir sıkıntı da olabilir tabi. Yine de %75 sıkıntı o SSD'den kaynaklıdır bence.

Çok çabuk sağlığını ve hızını yitiren bir model Adata su630. ama yazılımsal bir sıkıntı da olabilir tabii. Yine de %75 sıkıntı o SSD'den kaynaklıdır bence.

Dün bilgisayar art arda elektriği kesildi. Benim mouse PSU'nun kablosuna dolanmış mouse çektim elektriği kesildi açıldı, kesildi, açıldı, kesildi, açıldı. SSD ölmüş olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı