R5 1600 AF sistem Netflix'te donuyor

Burak Trd

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill Ripjaws 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
M.2
Ekran kartı
R9 280
Anakart
B450M-A PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Bu sorun bir süredir vardı ancak bu sıralar daha fazla yapmaya başladı. Önceleri sadece Netflix'te yapıyordu, şu an farklı uygulamalarda da aynı sorunla karşılaşmaya başladım. Üzerine bir de mouse donmaları da eklendi. RAM'de problem olabileceğini düşünüp test yaptım ancak RAM'de herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sistem özelliklerim bu şekil;

İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
RAM: G.Skill Ripjaws 3200MHz 8 GB.
SSD: Teamgroup MP33 512 GB M.2
Ekran kartı: AMD R9 280.
PSU: Thermaltake Litepower 550W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcının donanım hızlandırmasını kapatın, donanım hızlandırma yüzünden YouTube videolarında sorun yaşadığımı bilirim.

Bu sorun bir süredir vardı ancak bu sıralar daha fazla yapmaya başladı. Önceleri sadece Netflix'te yapıyordu, şu an farklı uygulamalarda da aynı sorunla karşılaşmaya başladım. Üzerine bir de mouse donmaları da eklendi. RAM'de problem olabileceğini düşünüp test yaptım ancak RAM'de herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sistem özelliklerim bu şekil;

İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
RAM: G.Skill Ripjaws 3200MHz 8 GB.
SSD: Teamgroup MP33 512 GB M.2
Ekran kartı: AMD R9 280.
PSU: Thermaltake Litepower 550W.
Hocam i3 3. nesil 4 GB DDR3 ram ile bile donmadan izliyorum. Acaba bilgisayarına virüs bulaşmış olma ihtimali var mıdır? Tavsiyem, temiz bir bir format at akabinde tüm driverlarını kur. Hala sorun devam ediyorsa sorun donanımsal demektir.

Hatta bende reset attıktan sonra AMD sağ altta bir şeyler diyordu ama unuttum şimdi.
AMD WattMan issue. Ama o hatayı almıyorum, oyunlarda oluyor bazen, o da ekran kartımın eskiliğinden muhtemelen.
Hocam i3 3. nesil 4 GB DDR3 ram ile bile donmadan izliyorum. Acaba bilgisayarına virüs bulaşmış olma ihtimali var mıdır? Tavsiyem, temiz bir bir format at akabinde tüm driverlarını kur. Hala sorun devam ediyorsa sorun donanımsal demektir.
Format atalı 2-3 ay oldu. Formattan önce de yapıyordu bunu.
Tarayıcının donanım hızlandırmasını kapatın, donanım hızlandırma yüzünden YouTube videolarında sorun yaşadığımı bilirim.
Onu hep kapalı tutuyorum zaten yoksa Netflix'i Discord'da yayın veremiyorsun🙂. Gerçi topluca bir şey izleyeceğimiz zaman yayın veriyorum.

Geri
Yukarı