R5 1600 AF - GTX 1650 sistem açılıyor ama görüntü gelmiyor

Neith

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMIX D30 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 500gb ssd
Ekran kartı
Asus tuf gaming gtx1650
Anakart
Asus a320m anakart
İşlemci
Amd ryzen5 1600af
Dün akşam düzgün bir şekilde çalışan PC bu sabah açtığımızda açılmıyor kasanın ışıkları yanıyor kulaklık ve mouse un ışıkları yanıyor ekran kartı ve işlemci soğutucusu pervaneleri çalışıyor fakat klavyenin ışıkları yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller!

Çift kanal bellek mi mevcut? Tek kanal mı? RAM'leri söküp, BIOS pilini çıkartıp 10 dakika bekleyin. RAM çipini yumuşak silgiyle silip tozunu alın, belleği ve pili yuvalarına yerleştirin ve başlatın, sonuç ne olacak.

Hocam Sadece 1 adet 8 GB RAM mevcut ve dediğiniz i yaklaşık 45 dakika önce denedim RAM'i sildim ve ek olarak BIOS pili nedir bilmiyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Display portuda çıkarıp dene sadece klavye takılı kalsın ışıkları gelecek mi bir bak ona.

Klavye ışıkları geldi hocam 👍

Hocam Sadece 1 adet 8 GB RAM mevcut ve dediğiniz i yaklaşık 45 dakika önce denedim RAM'i sildim ve ek olarak BIOS pili nedir bilmiyorum ilginiz için teşekkür ederim.

BIOS pili ekran kartı ile işlemci fanı arasında bulunan gri, yuvarlak küçük bir pil hocam. Bulunduğu yuvada dikey bir kulakçık vardır, onu dışarıya doğru tırnağınızın ucuyla çektiğinizde pil kendini yuvadan yukarıya atar, elinizle narince tutup yuvadan çıkartın, bekledikten sonra önce pili kulakçığa doğru bırakın, dışarıda kalan kısma parmağınızla baskı uygulayın, çıt sesini duyduğunuzda yuvaya oturur. Technopat'ın sitesinde bir rehber bulunabilir, araştırın.

BIOS pili ekran kartı ile işlemci fanı arasında bulunan gri, yuvarlak küçük bir pil hocam. Bulunduğu yuvada dikey bir kulakçık vardır, onu dışarıya doğru tırnağınızın ucuyla çektiğinizde pil kendini yuvadan yukarıya atar, elinizle narince tutup yuvadan çıkartın, bekledikten sonra önce pili kulakçığa doğru bırakın, dışarıda kalan kısma parmağınızla baskı uygulayın, çıt sesini duyduğunuzda yuvaya oturur. Technopat'ın sitesinde bir rehber bulunabilir, araştırın.

Hocam BIOS pili çıkarıp 5 10 dakika bekleyip tekrar takmamı mi söylüyorsunuz yani tam anlayamadım

Geri
Yukarı