R5 1600 AF - GTX 1650 sistem açılıyor ama görüntü gelmiyor

Neith

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMIX D30 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 500gb ssd
Ekran kartı
Asus tuf gaming gtx1650
Anakart
Asus a320m anakart
İşlemci
Amd ryzen5 1600af
Dün akşam düzgün bir şekilde çalışan PC bu sabah açtığımızda açılmıyor kasanın ışıkları yanıyor kulaklık ve mouse un ışıkları yanıyor ekran kartı ve işlemci soğutucusu pervaneleri çalışıyor fakat klavyenin ışıkları yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller!

Çevre birimlerini çıkar sadece PSU Power kablosu takılı kaslın öyle bir dener misin benim PC her gün yapıyor aynısını her seferinde manitörü çıkarıyorum açılınca takıyorum. :D

Çevre birimlerini çıkar sadece PSU Power kablosu takılı kaslın öyle bir dener misin benim PC her gün yapıyor aynısını her seferinde manitörü çıkarıyorum açılınca takıyorum. :D

Hocam öncelikle ilginiz için sağ olun şu an denedim dediğinizi klavye kulaklık ve mouse kablolarını söktüm takılı olan sadece DisplayPort Ethernet ve PSU kablosu takılıydı denedim bir sonuç gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle ilginiz için sağ olun şu an denedim dediğinizi klavye kulaklık ve mouse kablolarını söktüm takılı olan sadece DisplayPort Ethernet ve PSU kablosu takılıydı denedim bir sonuç gelmedi.

PSU'nun gücünü kesin güç tuşuna 15-20 saniye basılı tutun.

Dün akşam düzgün bir şekilde çalışan PC bu sabah açtığımızda açılmıyor kasanın ışıkları yanıyor kulaklık ve mouse un ışıkları yanıyor ekran kartı ve işlemci soğutucusu pervaneleri çalışıyor fakat klavyenin ışıkları yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi Sosyaller!

Bu sorunu daha önce de yaşamıştım ve şu video ile çözmüştüm ama bugün bu yöntemleri tekrardan deneyince bir değişim olmadı o yüzden burada konu açtım video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dün akşam düzgün bir şekilde çalışan PC bu sabah açtığımızda açılmıyor kasanın ışıkları yanıyor kulaklık ve mouse un ışıkları yanıyor ekran kartı ve işlemci soğutucusu pervaneleri çalışıyor fakat klavyenin ışıkları yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller!
Çift kanal bellek mi mevcut? Tek kanal mı? RAM’leri söküp, BIOS pilini çıkartıp 10 dakika bekleyin. RAM çipini yumuşak silgiyle silip tozunu alın, belleği ve pili yuvalarına yerleştirin ve başlatın, sonuç ne olacak.

Display portuda çıkarıp dene sadece klavye takılı kalsın ışıkları gelecek mi bir bak ona.

Geri
Yukarı